Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Zaniewidzenia w oku przy torbieli pajęczynówki

Zaniewidzenia w oku przy torbieli pajęczynówki

Witam serdecznie ponad 2 lata temu odkryto że mam torbiel pajęczynówki który znaleziono przypadkiem od niedawna co jakieś 2-3 tygodnie zdarzyło mi się że zanikł mi wzrok w lewym oku (torbiel też jest z prawej strony z tyłu głowy) dosłownie na może 30 sekund miałem biało przed okiem(lewym) od niedawna tak zaczęło mi się robić tak jak wspomniałem wcześniej co jakiś czas. Czy to jest coś poważnego? Boję się bardzo :(














Albert 2011-01-04, 22:55

Trudno jak na razie ocenić czy to coś poważnego. Torbiel mogła ulec powiększeniu. Proszę skonsultować się z neurologiem, który wykona badania kontrolne, nie wykluczone, że konieczna będzie również konsultacja okulisty.

neuron 2011-01-06, 21:28

Ale czy to zagraża mojemu zdrowiu ? Lub co najgorzej życiu? Boję się o mój wzrok :( i to bardzo. Jak Pan myśli czy to może być przez to że gdy torbiel się powiększył i może naciskać na nerw wzrokowy czy coś takiego? Muszę brać pod uwagę operacje? Która pewnie jest niebezpieczna i to bardzo??

Albert 2011-01-06, 22:51

Jeżeli będzie ktoś w stanie odpowiedzieć na powyższe pytanie bardzo bym był szczęśliwy dlatego że zależy mi na czasie :) A potrzebuje poznać zdanie specjalisty na ten temat.

Albert 2011-01-08, 12:53

Czy w wykonanych badaniach, w wyniku napisane jest gdzie dokładnie znajduje się torbiel pajęczynówki? Raczej, z tego co Pan pisze nie ma tu ucisku na nerw wzrokowy.

neuron 2011-01-09, 11:02

Badanie było wykonywane w listopadzie 2009 roku.
*W tylnym dole czaszki pośrodkowo między półkulami móżdżku obecna przestrzeń płynowa odpowiadająca torbieli pajęczynówki o wymiarach 52x24x32mm. I tylko to bo wszystko jest dalej OK.
Pozdrawiam.

Albert 2011-01-09, 12:45

Tak, lokalizacja wyklucza ucisk na nerw wzrokowy. Raczej nie powinno tu dochodzić do zaburzeń widzenia. Radzę udać się osobiście do neurologa, ponieważ trudno mi w tej chwili powiązać te dwie informacje ze sobą. Torbiel jest stosunkowo duża, należy rozważyć zabieg jej usunięcia.

neuron 2011-01-09, 12:51

Właśnie w następnym tygodniu mam kolejne badanie kontrolne Rezonans Magnetyczny.

A operacja jest bardzo ryzykowna? Jestem młodą osobą. Co może pójść nie tak przy zabiegu? może to doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia lub utraty życia? Proszę niech Pan mi to powie :(

Albert 2011-01-09, 13:43

Przeczytałem także na wikipedii że Móżdżek otrzymuje informacje ze skóry, narządów WZROKU, słuchu, równowagi, rąk, stóp.
To tylko chciałem dodać bo nie znam się na tym a bardzo,bardzo się boje z racji że jestem młodym człowiekiem.Dlatego bardzo proszę o odpowiedź wcześniejszego postu o operacji.

Albert 2011-01-09, 13:58

Bardzo proszę u udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania a także bardzo mi zależy na odpowiedzi o ewentualnej operacji tak jak pisałem wyżej. Bardzo się boje i jest to dla mnie bardzo ważne :(

Albert 2011-01-10, 00:16

Operacje wykonywane są przez specjalistów, w związku z czym powikłania to zwykle możliwość powstania krwiaka w ranie, zakażenie rany, krwawienie z rany. Na wystąpienie powikłań wpływa obecność chorób przewlekłych, przyjmowane leki. Do takiego zabiegu najpierw musi Pan zostać zakwalifikowany przez neurochirurga i anestezjologa. Poza tym zanim podejmie Pan decyzję neurochirurg wytłumaczy Panu przebieg takiego zabiegu, korzyści i ryzyko. Oczywiście w tej chwili ważny jest wynik MR, od niego dużo będzie zależeć.

neuron 2011-01-10, 17:08

Właśnie w tym tygodniu będzie przeprowadzane kolejne badanie Rezonans Magnetyczny. I jeżeli torbiel będzie większy(oby nie) od poprzedniego badania(czyli 52x24x32mm) to lekarz prawdopodobnie zaproponuje mi zabieg? A jeżeli nie to jak Pan uważa mam wtedy nalegać i udać się do innego lekarza czy słuchać lekarza?

Albert 2011-01-10, 19:53

Jeśli nie będzie wskazań do zabiegu na na siłę proszę się o niego nie ubiegać. Zwykle lekarze podchodzą rozsądnie do podejmowania takich decyzji.

neuron 2011-01-10, 21:16

Torbiel mi nie przeszkadza bo czasem boli głowa ale to czasem najbardziej niepokoi mnie ten wzrok tzn jego utrata w jednym oku na chwile :(

Albert 2011-01-10, 22:25