Zakrzepica zatok

Witam. Mam 18 lat i ciągłe bóle głowy, czasami towarzyszą im nudności. Miałam wykonany rezonans magnetyczny. Proszę o interpretację wyników: MRI mózgowia- Badanie wykonano w sekwencjach echa spinowego oraz sekwencji FLAIR w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych. Zwraca uwagę dyskretnie podwyższona intensywność sygnałów we wszystkich sekwencjach w obrębie zatoki poprzecznej, esowatej oraz początkowego odcinka żyły szyjnej wewnętrznej po stronie lewej. Możliwe zmiany na tle pozakrzepowym. Proponuję badanie kontrolne po leczeniu przeciwzakrzepowym. Poza tym intensywność sygnałów substancji szarej i białej mózgowia prawidłowa. Układ komorowy nieprzemieszczony, symetryczny, nieposzerzony. Komora IV prawidłowa. Niewielkie zmiany zapalne zatok obocznych nosa. Badanie Angio MR żył mózgowych (w trakcie leczenia, przyjmowałam clexane)- badanie wykonano w technice TOF 2D z rekonstrukcją wielopłaszczyznową. Asymetria szerokości zatok poprzecznych i esowatych - po stronie prawej zatoki są szersze. Widoczny nieco słabszy przepływ w obrębie zatok po stronie lewej. Możliwe zmiany po przebytej zakrzepicy. Obecnie zmian o charakterze zakrzepowym nie stwierdza się. Co dalej z tym robić?

Lena 2011-10-31, 16:30

Obraz mr wskazuje jednoznacznie na obecność zmian pozakrzepowych. Należy kontynuować leczenie, kontrolować układ krzepnięcia, rozważyć stosowanie leczenia profilaktycznego i po zakończonym leczeniu clexane wykonać badanie kontrolne.

neuron 2011-11-02, 21:08

Skąd zmiany pozakrzepowe w tak młodym wieku?

Lena 2012-11-12, 17:26