Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Widoczne nietypowe pasmo naczyniowego wzmocnienia a naczyniak żylny mózgu

Widoczne nietypowe pasmo naczyniowego wzmocnienia a naczyniak żylny mózgu

Witam serdecznie i proszę o pomoc. Po tomografii komputerowej z kontrastem lekarz stwierdził u mnie podejrzenie naczyniaka żylnego w lewej części mózgu(,,widoczne nietypowe pasmo naczyniowego wzmocnienia-prawdopodobnie naczyniak żylny*). Musiałam zrobić dodatkowe badania- angio rezonans (bez kontrastu). Wyniki rezonansu były dobre. Nie stwierdzono żadnych niepokojących zmian w głowie, wszystko w porządku. Poszłam dziś do neurologa, żeby w takim razie przepisał mi jakieś leki na ból głowy. Często czuję ból, jakby idący od karku, szczególnie silny po wysiłku fizycznym. Dał mi tabletki i kazał przyjść za 2tygodnie, bo ,,jeszcze do końca nie wiadomo, jak to z tym naczyniakiem...*. Nie dotarło do mnie to, co powiedział, dopiero kiedy wyszłam z gabinetu, zaczęłam się bać i zastanawiać... Czy istnieje zagrożenie naczyniaka, mimo pozytywnych wyników rezonansu magnetycznego? Może panikuję, ale już tak się cieszyłam i czułam ulgę, a tu znowu niepokój...
Pozdrawiam!

Kasia 2011-09-06, 20:30

Nie ma 100% pewności, tym bardziej, że objawy kliniczne występują. Poza tym oba badania wyszły różnie. Najlepiej stosować przepisane leki i zgłosić się na kontrolę. Powinna Pani być na razie pod obserwacją.

neuron 2011-09-07, 18:28