Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » W istocie białej płatów czołowych nieprawidłowe obszary o charakterze demielizacyjnym lub naczyniopochodnym

W istocie białej płatów czołowych nieprawidłowe obszary o charakterze demielizacyjnym lub naczyniopochodnym

Po badaniu rezonansem magnetycznym dostałam taki opis-*Badanie MR głowy wykonano w sekwencji TSE w obszarach T1, T2 pd-zależnych w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych. Podano paramagnetyczny środek kontrastujący. Obustronnie w istocoe białej płatów czołowych obecne są pojedyńcze, bardzo drobne ,nieprawidłowe obszary o podwyższonej intensywnościsygnału w obtazach T2-zależnych i w sekwencji FLAIR o charakterze demielizacyjnym lub naczyniopochodnym niedokrwiennym.Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony,nieprzemieszczony.Ciało modzelowate kształtne, bez zmian ogniskowych.Płaty skroniowe ze szczególnym uwzględnieniem struktur limbicznych symetryczne o prawidłowej morfologii sygnału. Nie stwierdzono cech ektopii istoty szarej.Po podaniu paramagnetyku nie stwierdza się cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego.Nie stwierdzono cech wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego.Morfologia sygnału opon mózgowo-rdzeniowych prawidłowa.Płynowe przestrzenie przymózgowe prawidłowe* .To cały opis-proszę o pomoc, jakąs diagnoze!!!Coś co mnie nakieruje.

Luiza 2012-02-27, 20:54

Nie napisała Pani występujących objawów, które są niezbędne do prawidłowej oceny opisu. Opisane zmiany są najpewniej niedokrwienne, zatem należy wykluczyć czynniki ryzyka.

neuron 2012-02-28, 20:29

Witam-kilka lat temu w okresie dojrzewania miałam 3 ataki podobne do padaczki- krótka utrata świadomości i delikatne drgawki, leczono mnie lekami, póżniej je odstawiono stopniowo!Po porodzie syns ok.2 miesięcy po kilku latach niebrania leków znowu straciłam przytomność i powtórzyły się drgawki ale lekarz pogotowia powiedział, że drgawki mogły być sp[owodowane upadkiem tyłem głowy na płytki w kuchni.Zaczęłam szukać pomocy u neurologa i lekarz prowadzący zlecił badanie EEG- którego wynik był w normie i rezonans magnetyczny- opis w załączeniu.Lekarz prowadzący wykluczył epilepsję, a właśnie stwierdził, że mogą to być zmiany niedokrwienne mózgu.Czy to jest coś grożnego?Czy muszę brać na to jakieś leki?proszę o odpowiedz!

Luiza 2012-03-02, 16:53

Po badaniu rezonansem magnetycznym dostałam taki opis-*Badanie MR głowy wykonano w sekwencji TSE w obszarach T1, T2 pd-zależnych w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych. Podano paramagnetyczny środek kontrastujący. Obustronnie w istocoe białej płatów czołowych obecne są pojedyńcze, bardzo drobne ,nieprawidłowe obszary o podwyższonej intensywnościsygnału w obtazach T2-zależnych i w sekwencji FLAIR o charakterze demielizacyjnym lub naczyniopochodnym niedokrwiennym.Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony,nieprzemieszczony.Ciało modzelowate kształtne, bez zmian ogniskowych.Płaty skroniowe ze szczególnym uwzględnieniem struktur limbicznych symetryczne o prawidłowej morfologii sygnału. Nie stwierdzono cech ektopii istoty szarej.Po podaniu paramagnetyku nie stwierdza się cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego.Nie stwierdzono cech wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego.Morfologia sygnału opon mózgowo-rdzeniowych prawidłowa.Płynowe przestrzenie przymózgowe prawidłowe* .To cały opis-proszę o pomoc, jakąs diagnoze!!!Coś co mnie nakieruje.Witam-kilka lat temu w okresie dojrzewania miałam 3 ataki podobne do padaczki- krótka utrata świadomości i delikatne drgawki, leczono mnie lekami, póżniej je odstawiono stopniowo!Po porodzie syns ok.2 miesięcy po kilku latach niebrania leków znowu straciłam przytomność i powtórzyły się drgawki ale lekarz pogotowia powiedział, że drgawki mogły być sp[owodowane upadkiem tyłem głowy na płytki w kuchni.Zaczęłam szukać pomocy u neurologa i lekarz prowadzący zlecił badanie EEG- którego wynik był w normie i rezonans magnetyczny- opis w załączeniu.Lekarz prowadzący wykluczył epilepsję, a właśnie stwierdził, że mogą to być zmiany niedokrwienne mózgu.Czy to jest coś grożnego?Czy muszę brać na to jakieś leki?proszę o odpowiedz!

LUIZA R. 2012-03-04, 20:14