Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Utrata pamięci i zaburzenia świadomości u starszej osoby po wylewie

Utrata pamięci i zaburzenia świadomości u starszej osoby po wylewie

Moja mama,alkocholiczka od 20 lat,o bardzo wysokim cisnieniu,okolo180/110/100 (nie leczonym przez lata ,dostala wylew,stracila czesciowo paniec ktora przychodzi i odchodzi,czy jest szansa czy z tego wyjdzie? np,gotuje na gazie w plastikowych pojemnikach jestem 24 godziny na strazy bo nie wiem kiedy straci pamiec i co w momecie wymysli nowego.nie zozroznia trzech mebli twierdzi ze nie ma takich w domu,mamy pielegniarki ,i fizoterapeltki ale czy sa szanse na poprawe ? jak przychodzi swiadomosc wpada w szal bo rozumie w jakim jest stanie jest w strasznej depresji,ja corka pozwalam jej byc raczej samodzielna na ile jest to mozliwe,powtarzam ze co dzien jest lepiej,i nie dlugo bedzie dobrze, staram sie by czula sie pania wlasnego domu oczywiscie nie spuszczam jej z oka w dzien i w nocy,bo w nocy tez staje na krzesla by poodkrecac zarowki,cieszac sie ze napsocila, co mam robic?nie oddam jej do domu starcow,bede z nia zawsze,przeprowadzilam sie do niej zostawiajac rodzine,ale to nie wazne w tej chwili,prosze moze ktos wie czy jest szansa powrocenia pamieci, nie wie jaki jest rok,gdzie mieszka,ale czesto rozmawia normalnie,oczywiscie brakuje jej slow,-tz.mysli normalnie,dziekuje tym ktorzy mi cos napisza

TARA MORRIS 2011-02-24, 16:38

Ze względu na wywiad alkoholowy, nadciśnienie i udar rokowanie nie jest najlepsze. Niewielka poprawa może nastąpić, ale nie na tyle, aby Pani mama była samodzielna. Opisane objawy są wynikiem uszkodzenia płatów czołowych, zatem występują tu także objawy psychiatryczne. Jeśli udałoby się Pani przepisać opis badania obrazowego głowy, może uda mi się coś więcej napisać.

neuron 2011-02-26, 21:40