Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Utarty przytomności ze szczękościskiem przy prawidłowych wynikach EEG

Utarty przytomności ze szczękościskiem przy prawidłowych wynikach EEG

Od małego, często tracę przytomność, towarzyszy temu szczękościsk. Ataki pojawiają się w różnych odstępach. Badania EEG wyszły prawidłowe. W próbie tężyczkowej wyszło zwężenie prawej tętnicy szyjnej i tachykardia serca. Czy to jest przyczyna moich dolegliwości? Co powinnam zrobić?














Grasia 2011-02-17, 15:53

Ważną informacją jest zakres zwężenia tętnicy szyjnej. Jednak przy prawidłowej drugiej tętnicy nie powinno stanowić to przyczynę takich dolegliwości. Przyspieszona czynność serca może być objawem lub związana z zaburzeniami rytmu serca, zaburzeniami elektrolitowymi. Czy ktoś diagnozował u Pani zaburzenia rytmu serca? Oczywiście w napadzie padaczkowym drgawki nie zawsze muszą występować.

neuron 2011-02-17, 23:15

Witaj kolego jak sie czujesz ? poprawił sie twój stan zdrowia? Musze przyznać że męczą mnie podobne objawy, lekaże twierdzą ze choruje nieksiążkowo. Mam utraty przytomności z napadami padaczkowymi eeg prawidłowe najczęsciej sie to zdarza w drugiej części nocy. Mam problemy z nieruwnym ciśnieniem krwi, kardiolog muwił coś o bloku przedsionkowo komorowym. Niewiem co mam robić, dlatego pisze

lukasz 2012-08-09, 17:30