Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Udar twarzy po lewej stronie

Udar twarzy po lewej stronie

Dzien dobry.
jestem osoba w wieku 53 lat po raz pierwszy doznalam udary twarzy,w maju ubieglego roku bylam w szpitalu po czym bralam leki przez jeden miesiac teraz prawie wracalam do siebie az tu nagle nie wiem co moglo byc przyczyna zaczyna mnie bardzo ciagnac nerw po lewj stronie wraz z okiem ktore przy otwieraniu buzi zmniejsza sie tzn. ciagnie mnie wraz z policzkiem i warga gorna ust.
W brodzie zrobil mi sie dolek ktorego wczesniej nigdy nie mialam!!
nie wiem co mam robic lekarze tutejsi stwierdzili iz zadna terapia mi nie pomoze i ze to odejdzie z czasem samo ,ja mimi wszystko bylam na 25 zabiegach cwiczenia twarzy zaraz po szpitalu teraz juz 7 miesiecy minelo i chociac buzia gdy nie mowie nic nie zauwazy nikt ,natomiast przy wymowie zaraz sie widzi ze usta uciekaja i ciagna w prawa strone. bardzo prosze chcialabym sie dowiedziec czy mozna cos zapobiec jakies cwiczenia lub witaminy? poniewaz jestem poza granicami kraju tutaj bralam NORMAST sa to saszetki ktore pomagaja nerwu twarzowemu czy jesli bez recepty moge kupic moge zastosowac jeszcze lub zaszkodze sobie?
bardzo dziekuje za odpowiedz ktora moze mi bardzo wiele pomoc. Z POWAZANIEM KRYSTYNA.

KRYSTYNA 2013-01-09, 13:29