Torbiele Tarlova a ból głowy

Witam, jestem miesiąc po operacji wycięcia torbieli w przestrzeni zaotrzewnowej. Miała być torbiel jajnika, ale podczas operacji okazało się jak wyżej. Torbiel rozmiaru 15 cm, w 2/3 została wycięta, wydrenażenowana i reszta wszyta *gdzies*.
Od czasu tej operacji mam silne bóle głowy przy pionizacji (nie mogę normalnie funkcjonować) i boli mnie końcówka kręgosłupa. Oprócz tego *leci* woda (przezroczysty płyn) z dróg rodnych, w duzych ilościach.
W wypisie w badaniu TK mam wpisane: *poszerzone otwory międzykręgowe kości krzyżowej - torbiele Tarlova*.
4 lata wcześniej byłam w szpitalu z takimi samymi bólami głowy - diagnozy nie postawiono - ból minął samoistnie po 8 dniach.
15 lat temu miałam wirusowe zapalenie opon mózg.-rdz. ,

Czy jest możliwe że torbiel Tarlova urosła do takich rozmiarów i to właśnie ją mi wycięto? Skąd ten ból głowy? Pojawił się tuż po operacji i do teraz jest.... Chcę podkreślić że ból głowy jest taki sam jak przy zapaleniu opon mózg. rdz. , i taki sam jak w szpitalu 4 lata temu. Boli od prawego oka, przez czoło i ćwiartka głowy z przodu z prawej.
Lekarze u których byłam (rodzinny, chirurg, ginekolog) robią duże oczy i wzruszają ramionami. Za wizytą u neurologa czekam do maja...
Chciałam jeszcze dodać że rezonansu nie mogę mieć - zastawka mechaniczna aortalna...
Gdzie mogę szukać pomocy?

Za każde info lub pomoc w rozwikłaniu mej przypadłości będę wdzięczna.

Pozdrawiam

Kasia 2012-03-15, 20:51

To nie przyczyna torbieli Travolta. Należy skonsultować się z chirurgiem i ginekologiem odnośnie przebytej operacji. Jest to treść surowicza, być może jeszcze związana z operacją. Czy znieczulana Pani była dokręgosłupowo? Być może ma to związek z bólem głowy.

neuron 2012-03-18, 20:45

Znieczulenie było ogólne /narkoza/

Kasia 2012-03-19, 11:01