Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Torbiele splotów naczyniastych trójkątów komorowych komór bocznych

Torbiele splotów naczyniastych trójkątów komorowych komór bocznych

Opis badania: Badanie wykonano w sekwencjach T1 i T2 TSE, FLAIR oraz dyfuzyjnych w projekcji poprzecznej i strzałkowej. W istocie białej obu półkul mózgu drobne ogniska wysokiego sygnału w sekw. T2 TSE i FLAIR, maks. średnicy do 8mm - największe w lewym płacie ciemieniowym, mogące odpowiadać zmianom demielinizacyjnym. Układ komorowy nie poszerzony, nie przemieszczony. Struktury tylkojamowe oraz pień mózgu w normie. Torbiele splotów naczyniastych trójkątów komorowych obu komór bocznych śr. ok. 1cm, torbiel szyszynki śr. ok. 1cm.
Mam 48 lat. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Mariola 2011-05-08, 20:12

Niestety nie napisała Pani objawów co mogłoby pomóc w interpretacji. W zasadzie opisane zmiany demielinizacyjne na razie są do obserwacji ewentualnie do dalszej diagnostyki, jeśli występują niepokojące objawy. Podobnie tyczy się to torbieli szyszynki.

neuron 2011-05-09, 21:56

Dziękuję za odpowiedź. Moje objawy to: coraz gorszy wzrok, ból kręgosłupa zwłaszcza w odcinku piersiowym, nocne drętwienie rąk, ciężko przychodzi mi nauka, np. obsługi komputera, bezsenność. Mam zespół WPW i jestem po zabiegu ablacji serca, po którym nie usunięto mi tego zespołu, a dodatkowo zerwano mi strunę ścięgnistą w sercu. Przyjmuję codziennie tabletki: Memotropil, Betaloc ZOK, Polocard 75mg, Hydroxizinum 10mg. Może trzeba by zmienić jakieś leki. Pozdrawiam.

Mariola 2011-05-14, 09:56