Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Torbiele podpajęczynówki w okolicach bieguna czołowego płata skroniowego

Torbiele podpajęczynówki w okolicach bieguna czołowego płata skroniowego

W wyniku badania, które przeprowadziłem jest napisane o torbieli pajęczynówki w okolicy bieguna czołowego lewego płata skroniowego. Zmian ogniskowych nie uwidoczniono. Reszta w porządku. Co to znaczy?














Zibik 2011-07-19, 15:31

Torbiel pajęczynówki jest to gromadzenie się płynu w oponie pajęczęj. Zwykle wymagają jedynie obserwacji, jeśli są niewielkich rozmiarów. W przeciwnym razie należy rozważyć jej usunięcie.

neuron 2011-07-20, 23:09

Badanie MRI głowy badanie wykonano w sekwencjach SE T1,TSE T2 i przeglądowe oraz SE T1 p dożylnym podaniu kontrastu w płaszczyznach strzałkowych,czołowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 3mm i 5 mm.W istocie białej obu półkul mózgowych w lokalizacji około- i przykomorowej na pozio mie komór bocznych w ośrodkach półowalnych i podkorowo widoczne są liczne częściowo zlewające się strefy podwyższonego sygnału w sekwencjach o długim TR o charakterze zmian naczyniopochodnych.Największa zmiana w lewej półkuli mózgu w okolicy czołowo-ciemieniowej o przekrojach ok. 17x16mm. Ciało modzelowate w normie szerokości o jednorodnym sygnale.Sygnał struktur mózgowia w piętrze podnamiotowym prawidłowy. Układ komorowy w normie szerokości bez przemieszczeń i ucisków.Torbiele splotów naczyniówkowych komór bocznych na poziomie trójkątów komorowych.Przestrzeń podpajęczynówkowa nieposzerzona.Patologicznego wzmocnienia po dożylnym podaniu kontrastu nie stwierdzono.Lewo-boczna część zatoki klinowej w całości wypełniona przez zmiany o niejednorodnym w przewadze podwyższnym we wszystkich sekwencjach sygnale- torbiel wysokobiałokowa lub z przebytym krwawieniem. Martwi mnie ten opis miewam bóle głowy ,kręgosłupa piersiowego ,gorzej widzę cierpną mi ręce,bóle karku i szyji , mam ucisk w skroniach ,uczucie przelewania,ociekania przy ruchach głowy zwłaszcza podczas leżenia -na TK zatok mam polip a zatoce szczękowej -jestem po 2óch peracjach na zatokach wydzieliny nie wiem dlaczego jest b.dużo często się krztuszę . Mam uczucie duszności,nudności zawroty głowy z zaburzeniami równowagi omdlenia słabości ogólnie -wartości morf.krwi w normie .Bardzo proszę o odpowiedż i opinię BARDZO DZIĘKUJĘ

GRAŻKA 2011-07-22, 21:37

Hej tez mam taka chorobę jak ty wlasnie niedawno wyszłam ze szpitala ale ja mam jeszcze mala coreczkedo wychowania sama ja wychowuje 10 lat dopiero mam problem jak to przezyc . Nie martw się kobieto daj sobie jakiś cel zyciu i nie myśl o chorobie .Dbaj o siebie i bądź silna na pewno masz dla kogo zyc .POWODZENIA.

Malgorzata 2015-06-03, 23:53