Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Torbiel w środkowym dole czaszki po stronie prawej a kłopoty z pamięcią

Torbiel w środkowym dole czaszki po stronie prawej a kłopoty z pamięcią

Witam.
Mam 20 lat. W roku 2010 po tomografii komputerowej stwierdzono u mnie w środkowym dole czaszki po stronie prawej przypodstawnie poszerzenie przestrzeni podpajeczynówkowej typu torbieli o wymiarach 30 na 13 mm.. Po za tym nie ma żadnych zmian. Odczuwam często silne bóle głowy. Lekarze leczyli mnie jedynie farmakologicznie. Neurochirurg stwierdził, że mam z tym normalnie żyć jednak ja nie potrafię wytrzymać tak silnego bólu, a leki które stosowałam i stosuję mi nie pomagają. Każdy z lekarzy uważa, że moje bóle to nie przyczyna torbieli. Bardzo mnie to dziwi, dlatego że bóle występują jedynie z tyłu głowy po prawej stronie. Są to silne bóle, nagłe, czasami trwające kilkanaście godzin. Od miesiąca mam problemy z koncentracją nie potrafię się skupić w niektórych sytuacjach choćby na tym która jest godzina. Czasami nie potrafię określić tego czy idę na kolacje obiad czy śniadanie. Wtedy dochodzi do tego że mówię : ide na o , kol , ŚNIADANIE. To trochę śmiesznie wygląda lecz powoli zaczyna mnie martwić.. Co powinnam zrobić:((( czy moj problem to przyczyna tej torbieli czy też nie...?? Proszę o odpowiedż i dziękuję. Pozdrawiam...

Celina 2012-03-24, 16:20

Trudno powiedzieć czy torbiel może odpowiadać za wymienione objawy. Można jeszcze rozważyć wykonanie MR głowy, ewentualnie EEG.

neuron 2012-03-26, 22:12

Taki problem mam od 16 lat,kiedy byłam operowana z powodu torbieli podpajeczynówkowej. Dziś ma dorodne rozmiary 36x35x32mm ale jakoś staram sie żyć normalnie. Miewam lepsze i gorsze dni ale trzeba żyć dalej z tym niewiela da sie zrobić...

Teresa 2012-04-03, 18:02