Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Torbiel szyszynki a zawroty głowy, zaburzenia równowagi i pogorszenie samopoczucia

Torbiel szyszynki a zawroty głowy, zaburzenia równowagi i pogorszenie samopoczucia

Witam!
Mam 33 lata, cztery lata temu przy badaniu MRI z powodu silnych bólów głowy,wykryto torbiel szyszynki.
Podczas kolejnych kontrolnych badań MRI powiększała się,aż do osiągnięcia obecnych rozmiarów: 13mm x 16mm x 17mm.
Zaobserwowałam w ostatnim czasie zawroty głowy, zaburzenia równowagi i ogólne pogorszenie samopoczucia.
Ostatni opis badania: układ komorowy z niewielką asymetrią komór- róg potyliczny lewej komory bocznej nieco poszerzony. Przestrzenie podpajęczynówkowe nieznacznie poszerzone na sklepistościach obu płatów czołowych. W rzucie szyszynki widoczna jest dobrze odgraniczona przestrzeń płynowa o podwyższonej intensywności sygnału, zawieszona zawartość sygnału w obrazach T2 zależnych i pośredniej intensywności sygnału w obrazach T1- nieco zwiększona zawartość białka.
Jakie powinno być moje dalsze postępowanie? Jakich dolegliwości się z tym wiążą?

Magdalena 2013-02-10, 10:19