Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Torbiel pajeczynówki w przedniej części płata skroniowego i ucisk tętnicy kręgowej na rdzeń przedłużony

Torbiel pajeczynówki w przedniej części płata skroniowego i ucisk tętnicy kręgowej na rdzeń przedłużony

Witam! Piszę w sprawie torbieli pajęczynówki, jaką u mnie wykryto. Torbiel pajęczynówki 45 x 15 mm w przedniej części płata skroniowego i w badaniu rezonansu również wyszło, że: Tętnica kręgowa po stronie lewej o krętym przebiegu - widoczne pętla, która uciska rdzeń przedłożony, poza tym obraz struktur mózgowia bez uchwytnych odchyleń oraz nie można wykluczyć drobnej torbieli w okolicy szyszynki średnicy do 3 mm. I tu moje pytanie, czy z tymi schorzeniami mogę ćwiczyć na siłowni i brać odżywki? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Dawid 2012-01-03, 20:22

Ważne czy występują objawy neurologiczne. Torbiel pajęczynówki do leczenia zachowawczego a w razie objawów do leczenia operacyjnego. Zaburzenia naczyniowe powinien ocenić neurochirurg. Co do siłowni do na jakiś czas odradzam, zatem stosowanie odżywek też na chwilę obecną nie będzie skuteczne.

neuron 2012-01-04, 21:04