Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Torbiel pajęczynówki w lewym płacie czołowym a EEG

Torbiel pajęczynówki w lewym płacie czołowym a EEG

Witam. 3 lata temu wykryto u mnie torbiel pajęczynówki w lewym płacie czołowym o wymiarach 10mm/20mm/38mm. Miałem robione badanie EEG głowy które wykazało nieprawidłowość gdyż pojawiły mi się fale Theta gdzie HV nie zwiększało ilości zmian. 3 dni temu odebrałem wyniki nowego badania EEG :

Zapis z reaktywną dobrze zorganizowaną przestrzennie czynnością fal alfa 9-10 c/s ampl 60-70 mv oraz czynnością szybką beta, w trakcie trwania zapisu z ok. centralnych i czołowo skroniowych rejestrują sie grupy wysokonapięciowych fal theta 5-6 c/s poj fal ostrych, zmiany mają tendencję do synchronizacji .
HV- zwiększa ilość zmian
RZ - obecna
Zapis nieprawidłowy z licznymi wyładowaniami fal theta i poj ostrych bwe wszystkich odprowadzeniach.

Wcześniej nie odczuwałem żadnych powikłań z tym związanych ale 3 tygodnie temu przyszło coś na zasadzie niepewności podczas chodzenia ( nie mylić z zawrotami) coś na zasadzie bujania, problem ze skupieniem wzroku ( rozmazywanie się tła), dziwny ucisk w głowie, czasami nudności, gdy jestem w pozycji leżącej objawy ustają ale przychodzi taki dziwny ból nadgarstków i stóp. Dodam tylko że torbiel na rezonansie magnetycznym nie wykazała tendencji do wzrostu i przemieszczenia. Proszę o pomoc gdyż byłem już u 2 lekarzy specjalistów neurologów i usłyszałem 2 różne diagnozy. Pozdrawiam serdecznie.

Łukasz 2012-07-20, 12:56