Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Torbiel pajęczynówki przy afazji ekspresyjnej i uciekającym oczku u dziecka

Torbiel pajęczynówki przy afazji ekspresyjnej i uciekającym oczku u dziecka

Witam, mój synek ma 5 lat i ma torbiel pajęczynówki w tylnym dole czaszki przyśrodkowo po stronie lewej o wymiarach 21x12x18mm. Ma też wykrytą afazję ekspresyjną i uciekające oczko. Czy ten torbiel ma na to wszystko wpływ? Proszę o odpowiedź?














Xxx 2011-09-23, 21:54

Możliwe że tak, ale nie mogę tego potwierdzić ani wykluczyć. Duże znaczenie ma wywiad chorobowy czy okołoporodowy, wykluczenie innych przyczyn, rozwój dziecka, a przede wszystkim dokładna lokalizacja torbieli.

neuron 2011-09-24, 17:12

Dziękuje za odpowiedź. Dziecko ma brata bliźniaka jest urodzone przez cięcie cesarskie w 34 tyg ciąży. Na początku miał wodniaki podtwardówkowe które się wchłonęły. Późno sam zaczął siadać w ogóle nie pełzał nie raczkował i nie pewnie chodził do 2.5 lat jak baletnica. Ma strasznie zniekształconą mowę ja go rozumiem ale inni mają kłopot. I tak ciągle się zastanawiam czy ten torbiel ma z tym związek i gdzie się udać po pomoc...

xxx 2011-09-25, 18:58