Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Torbiel pajęczynówki i dwa obszary hypodenzyjne w móżdżku

Torbiel pajęczynówki i dwa obszary hypodenzyjne w móżdżku

Witam, w moim przypadku jest podobnie jak w poscie Ani -jesli chodzi o objawy- ale do tego dostalem jeszcze ataku padaczki, po ktorym skierowano mnie do neurologa. Ten skierowal mnie na TK i EEG. TK wykazało dwa kilkumilimetrowe obszary hypodenzyjne oraz przestrzen plynowa (prawdopodobnie torbiel pajeczynowki) pomiedzy polkulami mozdzku wielkosci 12 mm. Chcialbym dostac skierowanie na MRI, zeby potwierdzic czym jest owa przestrzen. Dodam, ze w ciagu ostatniego roku pogorszyl mi sie wzrok, szczegolnie lewe oko, szumi mi w uszach i odczuwam cisnienie wewnatrz czaszki. Prosze o odpowiedz co do zagrozen wynikajacych z lokalizacji domniemanej torbieli, tj. miedzy polkulami mozdzku.
Dziekuje, pozdrawiam

tomasz 2009-10-11, 04:59

Lokalizacja w obrębie móżdżku może objawiać się zaburzeniami ruchu, chwiejny chód, zaburzenia w dopasowaniu ruchu do odległosci chwytanego przedmiotu, zaburzenia w mowie, oczopląs. Jednak zmiany te pjawiają się późno i przy znacznych rozmiarach przestrzeni płynowej wywołującej ucisk. Dobrz wykonać MR, jet to badanie nieco dokładniejsze. Poza tym szum w uszach może wynikać ze zmian w obebie nerwu słuchowego np. nerwiaka. Wzmożone ciśnienie wewnątrzczaszkowe jest wynikiem obecności trobieli. Zaburzenia wzroku powinien skonsultować okulista.

neuron 2009-10-11, 10:20

Bardzo dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

tomasz 2009-10-12, 04:08