Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Tętniak tętnicy podstawowej a ból i odrętwienie całego ciała

Tętniak tętnicy podstawowej a ból i odrętwienie całego ciała

Witam, odebrałam wyniki rezonansu magnetycznego mojej mamy. Wizytę u lekarza ma dopiero za miesiąc, a mnie bardzo zaniepokoiły wyniki badania.
Cyt. :
Znaleziono pojedyncze, drobne ogniska naczyniowo-pochodne w przednich partiach obszaru jąder podstawy ( to chyba nie jest aż takie straszne ?) oraz tętniaka szczytu tętnicy podstawnej, 6x3mm odchodzącego po str lewej między tętnicą mózgu tylna i tetnicą móżdżku górną tylną. I tu się przeraziłam. O tętniakach wiem niewiele, ale wystarczająco, by być przestraszonym.

Dodam , że mama ma 57 lat, a skierowanie na badanie było wystawione po silnym bólu, spuchnięciu i odrętwieniu całego ciała (napad w nocy). Opuchlizna zeszła, odrętwienie nóg równiez, jednak do dziś mama skarży się na to, iż nie czuje czubków palców u rąk (mówi, że są jakby *nie jej*). Ma zawroty głowy, czasami bóle. Martwię się, czy ktoś mógłby mi powiedzieć, na ile jej choroba jest poważna ?

Anna 2013-06-08, 20:52