Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Szanse na przeżycie po trzecim udarze mózgu

Szanse na przeżycie po trzecim udarze mózgu

Mój tato niedawno miał trzeci udar. Po pierwszym (15 lat temu) stracił wzrok, ale odzyskał go po operacji, po drugim (cztery lata temu) też wszystko skończyło się dobrze. Wczoraj był kolejny. Tato ma dopiero 50 lat, nie pije, nie pali, odżywia się zdrowo. Jakie są rokowania? Słyszałam, że po trzecim udarze żyje się maksymalnie rok. Czy to prawda?














Vera 2011-02-06, 20:32

Nie jest to prawdą. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu, chorób przewlekłych, stanu ogólnego oraz przede wszystkim samego udaru, obszaru mózgu w którym do niego doszło i od powikłań. Ponieważ udar, już 3, pojawił się w młodym wieku warto wykonać diagnostykę w kierunku zaburzeń krzepnięcia krwi czy chorób naczyniowych.

neuron 2011-02-06, 23:31

Bardzo proszę, napisz mi gdzie robiono operację na utratę wzroku,bo w moim otoczeniu bliska osoba ma podobny problem i nie zdawałam sobie sprawy z tego,że jest w ogóle szansa na powrót wzroku.Jeśli nie sprawi ci to kłopotu napisz mi szczegóły

SYLWIA 2012-04-07, 22:10