Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Sport po udarze mózgu u dziecka

Sport po udarze mózgu u dziecka

Moja córka przeszła niedawno udar mózgu. Na szczęście niedowład prawostronny minął, jednak źle widzi na prawe oko. Jak ona ma teraz żyć? Czy może ćwiczyć na zajęciach z w-fu? Czy może biegać normalnie jak inne dzieci, opalać się? Córka ma 10 lat. Miała paraliż ręki i twarzy, zaburzenia widzenia i mowy, zawroty głowy. Lekarze szukają przyczyny wylewu i boją się nawrotu. Jakie jest prawdopodobieństwo, że to się powtórzy?


Hinena 2011-02-07, 16:50

W przypadku wystąpienia udaru w tak wczesnym wieku należy dopatrywać się przyczyny w chorobach naczyń (na podłożu autoimmunologicznym), układzie krzepnięcia. Możliwość nawrotu oczywiście istnieje. Ważna jest zatem profilaktyka i dalsza diagnostyka. Powrót do normalnej aktywności jest możliwy, jednak po około 3-6 miesiącach od udaru.

neuron 2011-02-07, 19:27

Jakie córka miała wykonane badania i na jakiej podstawie stwierdzono, że to udar. Moja córka ma 12 lat też miata trętwienie prawej ręki i twarzy - nurolog przypisuje jej padaczkę. Miała robiony tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, EEG. Ma również zdiagnozowaną wadę serca - 2 milimietrowy ubytek przegrody międzyprzedsionkowej.

Beata 2012-01-04, 09:50

Udar rozpoznaje się na podstawie objawów klinicznych i wyników neuroobrazowych. To co Pani opisuje wskazuje raczej na padaczkę.

neuron 2012-01-04, 22:03