Forum neurologiczne » ¦pi±czka » ¦pi±czka po zawale serca

¦pi±czka po zawale serca

Witam,prosze o odpowiedz.Muj wujek mial zawal serca,13.09.2011r.Lekarze wprowadzili go w spiaczke farmagologiczna ,a po wybudzeniu wpadl w spiaczke.ma bardzo slabe reakcje mozgu.lekarze kaza,czekac.prosze o odpowiedz.














Aneta 2011-09-18, 12:20

W wyniku zawa³u mog³o doj¶æ do rozleg³ego uszkodzenia mózgu, co jest przyczyn± ¶pi±czki. Niestety podane informacje nie pozwalaj± na dok³adn± odpowied¼ na to pytanie.

neuron 2011-09-19, 16:33

Mój tato mia³ zawa³ serca. Do¶æ d³ugo by³ reanimowany w domu jak i w szpitalu. Wprowadzono go w stan ¶pi±czki farmakologicznej z której zapad³ sam w ¶pi±czkê. Na pocz±tku mia³ drgawki, czkawki i gor±czki. Lekarze twierdzili ¿e mózg jest opuchniêty i to s± tego skutki. Dostawa³ leki i dziêki nim objawy ust±pi³y. Ma zamontowan± rurkê w krtani do odksztuszania wydzieliny. Zaraz min± 4 tygodnie od zawa³u. Tata oddycha sam, otwiera oczy jednak nie wodzi wzrokiem, robi siê czerwony i ugina rêce w ³okciach jak mama z nim rozmawia, reaguje na ból (za uszami zrobi³y mu siê rany od banda¿a bo przywi±zan± ma sondê w nosie), rano do po³udnia rzuca siê po ³ó¿ku a pó¼niej jest spokojny. Podobno odsypia swoje woja¿e ³ó¿kowe. Jak co¶ g³o¶niej trza¶nie to podskakuje *ze strachu*. Mia³ robion± tomografiê g³owy i nic nie zosta³o wykryte ¿aden udar ani nic.
Proszê niech kto¶ mi powie czy takie reakcje oznaczaj± powolne wybudzanie siê ze ¶pi±czki? Czy to s± dalej odruchy nic nie znacz±ce?

Karolina O. 2013-02-02, 01:40

Witam!! Moj Tatu¶ mial zawal serca, byl reanimowany 45 min , udalo sie przywrocic akcje serca. Zapad³ w ¶pi±czkê, w³asnie dzis mija 3 tydzien od zawa³u. Poczatkowo mial podlaczony respirator, teraz oddycha juz ³adnie sam, ci¶nienie ma dobre, temperature cia³a rowniez, obecnie stan jest stabilny, zrobiono mi tracheotomie oraz ma s±dê ¿ywieniow± w brzuchu. Otwiera oczy , ¿renice reaguja na ¶wiat³o ruszaj± sie, powieki rowniez drgaj±, reaguje na dotyk szczególnie koñczyn dolnych, karku, otwiera szeroko oczy przy du¿ym zadawanym bólu np. odsysanie wydzieliny z gard³a i przywodzi wowczas tylko ramiona do siebie. Poza tym mlaszcze, ziewa, odksztusza. Ale nadal nie ma ¶wiadomo¶ci, brak z nim kontaktu, ¶pi. Moj Tatus ma 59 lat. Prosze o fachowa odpowiedz czy moj Tatus ma szanse na chociaz czesciowe odzyskanie ¶wiadomosci. Zrozpaczona córka.

Marlena 2013-02-28, 21:38

Marleno, bardzo proszê o odpowied¼ , czy mog³aby¶ napisaæ jak z Twoim Tatusiem ? Czy wróci³ do zdrowia choæ w malutkim stopniu ? Mój Tato mia³ i ma wszystko dok³adnie tak samo jak to opisa³a¶... Mia³ zawa³ 12 maja tego roku...Martwiê siê... Napisz, proszê... M.

Marta 2014-06-14, 22:23