Forum neurologiczne » ¦pi±czka » ¦pi±czka po zatrzymaniu akcji serca

¦pi±czka po zatrzymaniu akcji serca

Prosze o pomoc! Miesiac temu doszlo do zatrzymania akcji serca u mojego brata(33lata)pod wplywem naduzycia alkoholu. podobno reanimacja trwala dluzej niz 4minuty.Jedni lgekarze mowia ,ze jest bezwladny i jego mozg jest prawdopodobnie uszkodzony inni zas ,ze jest mlody moze wyjsc z tego -tylko czekac . Jedyna oznaka jego zycia to podnosi tylko powieki > Prosze mi pomoc czy jest jakas szansa na jego wyleczenie, jak mozna mu pomoc i czy klinika wubudzajaca jest szansa .














Edyta 2012-04-12, 00:38

W zasadzie bez bezpo¶redniego badania trudno siê wypowiadaæ. Wszystko zale¿y do jakich uszkodzeñ mózgu dosz³o. Czasami w pierwszych dniach trudno to oceniæ. Min±³ ju¿ miesi±c wiêc na ca³kowity powrót do zdrowia proszê nie liczyæ. Wa¿na jest przede wszystkim rehabilitacja, zapobieganie zaka¿eniom, ¿ywienie.

neuron 2012-04-12, 20:15

Witam.
Pytanie dotyczy obecnego stanu mojego wujka. Dwa tygodnie temu poszed³ do pracy, przywita³ siê i upad³. Nie by³o têtna by³ reanimowany przez kolegów póki nie przyjecha³a karetka . Po u¿yciu defibrylatora akcja serca wróci³a. Wujek trafi³ na OIOM. Przez 2 tygodnie by³ pod³±czony do respiratora nadal jest w ¶pi±czce. Wczoraj zosta³ od³±czony - lekarz stwierdzi³, ¿e samodzielnie zacz±³ oddychaæ ale, ¿e za pó¼no zosta³a udzielona pomoc i mózg jest uszkodzony z powodu niedotlenienia. ( ¿adne badnia w kierunku oceny stanu mózgu nie by³y wykonywane). Lekarz stwierdzi³, ¿e wujek jest stabilny bo samodzielnie oddycha i nie mo¿e przebywaæ dalej na OIOMIE. Kaza³ znale¼æ zak³ad pielêgncyjno - opiekuñczy. Czy mog± w takim stanie bez specjalistycznych badañ ( moim zdaniem tomograf b±d¼ rezonans) oceniaj±cych stan mózgu wypisaæ ze szpitala? Jak d³ugo wujek mo¿e przebywaæ w ¶pi±czce? Czy jest szansa na wybudzenie i powrót do zdrowia? Z góry dziêkujê za pomoc.

Marta 2013-02-11, 08:45