Forum neurologiczne » ¦pi±czka » ¦pi±czka po podtopieniu

¦pi±czka po podtopieniu

Witam wszystkich na forum.
Moj brat ulegl podtopieniu, nikt dokladnie nie wie jak dlugo przebywal pod woda. Kiedy go wyciagneli zostal reanimowany i przywrocili mu oddech i akcje serca lecz nie odzyskal przytomnosci. Po przewiezieniu do szpitala zostal wprowadzony w spiaczke farmakologiczna i podlaczony do respiratora gdyz sam nie mogl oddychac. Podczas spiaczki farmakologicznej zdazaaly sie momenty jakby sam probowal lapac powietrze. Po trzech dniach spiaczki dostal temperatury i zaczeli obkladac go lodem, kiedy pytalismy skad ta temperatura jeden lekarz mowil ze jest jakas bakteria, drugi lekarz mowil ze jest to spowodowane niedotlenieniem mozgu.
Nie wiem co o tym wszystkim mam myslec, dwoch lekarzy dwie opinie?
Po 8 dniach utrzymywania w spiaczce farmakologicznej lekarze przestali podawac leki nasenne lecz brat sie nie wybudzil. Nadal funkcje zyciowe podczymuja maszyny na dodatek ustaly odruchy ³apania powietrza. Kiedy pytamy lekarzy nie potrafia nam powiedziec czego mozemy sie spodziewac i teraz twierdza ze ta wysoka temperatura uszkodzila mozg. Stwierdzaja to po badaniu z ¼renic. Mam pytanie jesli ktos mi wogole moze cos odpowiedziec czy sa jakies szanse ze wyjdzie z tego? Czy mozna jednoznacznie stwierdzic uszkodzenia mozgu bez przeprowadzenia badania tomografem?

DOM 2012-07-10, 05:37

Na podstawie samego opisu mogê jedynie wnioskowaæ, ¿e w wyniku niedotlenienia i zatrzymania kr±¿enia dosz³o do niedotleniania i powa¿nego uszkodzenia mózgu. Czy gor±czka jest mózgowa czy wynika z infekcji trudno powiedzieæ. Na pewno zosta³y wykonane posiewy, a stan kliniczny i wyniki badañ krwi mog± na to odpowiedzieæ. Co do rokowania to niestety nie mogê siê wypowiedzieæ, jest ono bardzo powa¿ne.

neuron 2012-07-10, 18:24

Dziekujê bardzo za odpowiedz.
Brat jest nadal w szpitalu, lekarze zaprzestali podawania leku usypiajacego. Gor±czka usta³a, lecz spad³o bardzo cisnienie i napuchly rece. nie ma zadnych reakcji na bodzce zewnetrze.
Czy mozna miec jeszcze nadzieje ze z tego wyjdzie?

dom 2012-07-11, 21:24

Wiele odpowiedzi jest na forumneurologiczne (bez kropki) pod has³em
¶piaczka.
postaram siê trochê pomóc. mój brat jest po wypadku, 4 miesi±ce w ¶pi±czce.

kilka moich rad:
1. pocz±tek jest najtrudniejszy. nie s³uchajcie za bardzo lekarzy. wiêkszo¶æ z nich nie ma pojêcia jak postêpowaæ ze ¶piochami. nawet je¶li wykonaj± rezonans i inne badania to wyci±gaj± pochopne wnioski. us³yszycie czêsto najgorsze wiadomo¶ci ... ¿e du¿e uszkodzenia ³±cznie z pniem mózgu, a jak pieñ mózgu uszkodzony to nie ma szans na wybudzenie. to bzdury.
2. podstawa po urazie mózgu to dobry neurochirurg. mogê poleciæ doktora Zaborowskiego z Grudzi±dza.
3. ¶piocha trzeba ca³y czas rehabilitowaæ. nale¿y pamiêtaæ o lekach i odzie¿y przeciwzakrzepowej. to bardzo wa¿ne. zakrzepicê leczy siê d³ugo i w tym czasie ¶piocha nie mo¿na za bardzo rehabilitowaæ.
4. byli¶my u Talara i Hagnera. Talar sprzedaje p³yty z æwiczeniami. na pewno nie zaszkodz±. do kliniki Hagnera ciê¿ko siê dostaæ, ale trzeba próbowaæ. mój brat teraz tam jest. bêdê informowa³ o postêpach. kontaktowali¶my siê te¿ z fundacj± ¦wiat³o oraz osob±, której syn by³ tam rehabilitowany. miesi±c pobytu kosztuje tam chyba ok. 1400z³., ale tam nie powinni nikogo odrzuciæ. ta fundacja ma swoje sukcesy.
5. warto próbowaæ wszystkiego. przy ¶piochu trzeba byæ ca³y czas i ca³y czas go rehabilitowaæ. ¿adna klinika nie da tego co rodzina.przy moim bracie ca³y czas jest mama (250 km od domu) i ¿ona brata. uwierzcie mi, ¿e nauczy³y siê wiêcej ni¿ wiedz± niektórzy lekarze. niestety w tej dziedzinie jest ma³o fachowców.

mojemu bratu w Grudzi±dzu podano jaki¶ nowy lek na pobudzenie mózgu- Cerebrolysin. niektórzy w niego wierz±.

kamilbiju 2012-07-12, 23:12