Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Słabo wysycone ogniska o podwyższonym sygnale w płacie czołowym

Słabo wysycone ogniska o podwyższonym sygnale w płacie czołowym

Witam:) kilka dni temu miałam robiony rezonans magnetyczny z kontrastem i dzisiaj otrzymałam wyniki. Chciałabym się dowiedzieć co oznacza opis badania: tkanki mózgowia o prawidłowej dystrybucji intensywności sygnału z obecnością obustronnie w płacie czołowym słabo wysyconych drobnych ognisk o podwyższonym sygnale o charakterze niedokrwiennym, nieco szerszy zbiornik móżdżkowo-rdzeniowy. Proszę o odpowiedź:)














Basia 2011-05-17, 20:44

Zmiany o charakterze niedokrwiennym są związane zapewne z miażdżycą naczyń czy cukrzycą. Jeśli są proporcjonalne do wieku i stanu ogólnego to w zasadzie nie wymagają większej interwencji, a jedynie obserwacji i zmiany stylu życia. Co do poszerzonego zbiornika nie jestem w stanie tego ocenić nie widząc wyniku osobiście, ale wydaje się także wymagać jedynie obserwacji, szczególnie przy braku niepokojących dolegliwości.

neuron 2011-05-18, 22:40

Miałam robiony rezonans ponieważ ciagle sie źle czuje tj słabo mi, zawroty głowy i nawet zemdlałam:( cukier mam w porządku, morfologia również, miałam robione echo serca i założonego holtera i też wyszło wszystko w porządku,dostałam skierowanie na to badanie bardziej profilaktycznie, aby wykluczyć jakieś inne choroby, stwierdzono u mnie nerwicę:( mam 24 lata.

Basia 2011-05-19, 14:13