Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Silne zawroty głowy pod wpływem ciepła

Silne zawroty głowy pod wpływem ciepła

Witam bardzo serdecznie.
Mam 27 lat i podejrzenie padaczki płata skroniowego
Od czerwca cierpię na bardzo silne zawroty głowy, które pojawiają się pod wpływem czynników związanych z ciepłą temperaturą, ciepłą kąpielą, ciepłym posiłkiem, albo po prostu zmęczeniem. Dodatkowo także miewam problemy z pamięcią, koncentracją. Miewam także bóle głowy w okolicy lewej strony płata skroniowego (mam stwierdzoną po badaniu MRI torbiel pajęczynówki w okolicy lewego płata skroniowego o wymiarach 3, 6 cm x 2,5 cm x 3,5 cm). Choroby towarzyszące: zwapnienie prawej nerki, częste oddawanie moczu zwłaszcza w ciągu nocy. Od dłuższego czasu miewam także paraliże senne (średnio 2 razy w miesiącu), drżenia mięśni, drżenia rąk (zwłaszcza po wstaniu z łóżka), bardzo wysoki puls nad ranem. Tych objawów jest na prawdę dużo, a w ciągu dnia i dzień przed napadem paraliżu sennego miewam także halucynacje węchowe (zapach spalenizny, stęchlizny, kurzu, kawy, cytrusów itp.). Byłam u dwóch różnych neurologów i obaj lekarze przypuszczają padaczkę skroniową, chociaż EEG nie wykazało zmian. Jeden z neurologów zalecił wizytę u neurochirurga, ale jest to dla mnie ostateczność.
Proszę mi powiedzieć, czy może być to faktycznie padaczka od tej torbieli? (paraliże senne miałam w dzieciństwie, ataki nieświadomości w ciągu dnia także). Czy może objawy neurologiczne są objawem innej choroby ogólnoustrojowej, lub choroby nerek, serca? Miałam robione badania laryngologiczne, na poziom TSH, morfologię, OB, cukru, próby nerkowe, badany mocz i wszystkie inne badania wyszły bardzo dobrze. Bardzo często towarzyszy mi także ból w okolicy lędźwiowej (nasila się podczas oddawania moczu, podczas schylania, gwałtownych ruchów, spacerowania, lekkiego wysiłku fizycznego).
Proszę o poradę.
Przepraszam za tak długi opis objawów choroby.
Pozdrawiam serdecznie.

Joanna 2012-11-05, 21:43