Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Rozrost torbieli pajęczynówkowej mimo operacji

Rozrost torbieli pajęczynówkowej mimo operacji

Witam chciałaby najpierw przestawić swoją sytuację. Otóż w 2008 roku miałam przeprowadzoną operację podobną do laparoskopowej tzn. z tego co mi lekarz powiedział torbiel została przebita tak żeby płyn znajdujący się w niej przechodził do płynu rdzeniowo mózgowego. Po tej operacji w zasadzie przez pół roku miałam spokój ale po upływie tego czasu zaczęły się robić problemy. Zaczęłam mieć zwidy, boli mnie głowa w trochę inny sposób, najpierw zaczyna się od miejsca w którym mam bliznę po operacji później rozchodzi się do ucha oka i szyi następnie zaczynają mi drętwieć 3 ostatnie palce u ręki, prawa noga i twarz. Robiłam kontrolne badanie tomograficzne w którym wyszło że z 2,5x3,5 zwiększyło się na 5,0x5,0. Co w takiej sytuacji czy jest jakaś możliwość rozpędzenia tej torbieli jakimiś środkami bądź wysuszenia jej w jakiś sposób..?? Czy czeka mnie kolejna operacja..??

Iza 2011-06-29, 02:22

Nie ma możliwości leczenia farmakologicznego torbieli pajęczynówki. Lekarz prowadzący powinien rozważyć dalsze postępowanie, czyli rozważyć konieczność leczenia operacyjnego.

neuron 2011-07-01, 00:05