Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Przykurcz dłoni, lekkie otępienie i zobojętnienie a depresja poudarowa

Przykurcz dłoni, lekkie otępienie i zobojętnienie a depresja poudarowa

Opis badania:
Badanie RM głowy wykonano w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach osiowych, czołowych i strzałkowych, przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego oraz sekwencji FLAIR i DWI.
Zaawansowane uogólnione zaniki korowo-podkorowe. W istocie białej obu płatów czołowych widoczne są niecharakterystyczne, pojedyncze, drobne (do 3mm) ogniska, hyperintensywne w sekwencji FLAIR i obrazie T2- zależnym, nie wykazujące efektu wzmocnienia kontrastowego - najprawdopodobniej zmiany bliznowate na tle poniedokrwiennym, możliwe pochodzenie pozapalne lub podemielinizacyjne. Drobny naczyniak żylny w prawej torebce zewnętrznej. Poza tym struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. Układ komorowy bez cech ucisku i przemieszczeń, nieco niesymetryczny - prawa komora boczna szersza od lewej nieco asymetryczny zanik mózgu - większy po stronie prawej. rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana.
To wynik badania mojej mamy - 56 lat. Dodam, że mama na przykurcz lewej dłoni, jest ogólnie spowolniona i zapomina się, wykonując codzienne czynności. I jest obojetna, nic jej się nie chce, ale jednocześnie nie stroni od ludzi - czy to może byc depresja poudarowa?
Bardzo proszę o interpretację powyższego badania, oczywiście czekamy na wizytę u neurologa.

Dominika 2011-04-19, 08:50

Sm

ks 2012-11-24, 16:30