Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Przewlekłe zmiany naczyniopochodne w podkorowej istocie białej obu wieczek czołowych

Przewlekłe zmiany naczyniopochodne w podkorowej istocie białej obu wieczek czołowych

Witam serdecznie, ponizej opis rezonansu wykonanego po 2 tyg po doznaniu przeze mnie w nocy zawrotów glowy i bolami glowy , ktore przeszly po 3 dniach od zażywania Betaserc, CanvinionForte i Acard, wcześniej nie miałem nigdy takich objawów, w tej chwili nie mam zawrotow ani napadow bolu glowy. Proszę o opinię.
Wykonano jednofazowe badanie RM mózgowia w obrazach T1 i T2 zalenych oraz w sekwencjach FLAIR i
DWI, w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych.
W podkorowej istocie białej obu wieczek czołowych widoczne sa trzy niecharakterystyczne, drobne ogniska
wielkosci 2-3 mm, wysokosygnałowe w obrazach T2 zalenych i w sekwencji FLAIR - najprawdopodobniej
przewlekłe zmiany naczyniopochodne. Do rozwaenia badanie kontrolne.
Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nieposzerzony, bez cech ucisku i
przemieszczen. Rezerwa płynowa przymózgowa zachowana.
Tetnice podstawna i kregowe o kretym przebiegu, modeluja od strony lewej dolna czesc mostu i rdzen
przedłuony - wariant anatomiczny.
pzdr_Adam

Adam 2012-08-21, 19:15