Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Przestrzeń płynowa w obrębie otworu crenitomijnego

Przestrzeń płynowa w obrębie otworu crenitomijnego

Miałam operacje torbieli naskórkowej lewej półkuli móżdżku w lutym 2008 roku, w wyniku tomografii komputerowej 25 lutego 2011 roku wyszło: ubytek lewej k. potylicznej, na dł. ok. 16mm. W obrębie otworu cremitomijnegoo, nadoponowo widoczna przestrzeń płynowa wielkości ok. 24 x 20 x 25mm. W porównaniu do badania poprzedniego z dnia 07-10-2009r, przestrzeń uległa powiększeniu. Poza tym tkanka nerwowa mózgu i móżdżku o prawidłowej strukturze, bez zmian ogniskowych widocznych badaniu TK. układ komorowy prawidłowej szerokości, symetrycznie nie przemieszczony. rezerwa płynowa podpajęczynówkowa prawidłowa.
Pobolewa mnie głowa, mam zaburzenia równowagi, chodzę jak pijana, chwieję się na nogach gdy stoję, szumi ni w uszach gdy leżę. co można z tymi objawami zrobić jak to leczyć. Dostaje leki od zawrotów głowy ale to mało pomaga. Jak byłam z poprzednim wynikiem u neurochirurga to powiedział, że wszystko jest w porządku.

Teresa 2011-03-06, 16:59

Przestrzeń płynowa uległa powiększeniu w porównaniu do badania poprzedniego. Należy ponownie udać się do neurochirurga, który podejmie decyzję o dalszym leczeniu, nie wykluczone, że będzie to leczenie operacyjne.

neuron 2011-03-06, 21:27