Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Przebywanie na słońcu przy przestrzeni o płynowym sygnale w lewej półkuli móżdżku

Przebywanie na słońcu przy przestrzeni o płynowym sygnale w lewej półkuli móżdżku

Witam!
Wykonano u mnie badanie w sekwencjach echa spienionego oraz sekwencji FLAIR w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych, i czołowych prze i po podaniu kontrastu dożylnie. W lewej półkuli móżdżku przestrzeń o płynowym sygnale wielkości około 13 mm, odpowiadająca zmianie bliznowatej, poudarowej. Poza tym intensywność sygnałów substancji szarej i białej mózgowia prawidłowa. Układ komorowy nadnamiotowy nieprzemieszony, nieposzerzony, z za asymetrią komór bocznych, lewa nieco szersza. Komora IV prawidłowa. Nie stwierdza się obszarów nieprawidłowego gromadzenia kontrastu. Proszę o interpretacje wyniku ponieważ mój neurolog stwierdził ze wszystko jest w porządku i nie muszę zażywać żadnych leków. Jestem rolnikiem po 50 i nie wiem czy mogę przebywać na słońcu. Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.

Hendryk 2012-03-01, 18:25

Nie ma powodu do obaw i unikania słońca. Opisano zmianę poudarową. Poza tym asymetria komór bocznych najpewniej jest wrodzona. Poza tym bez zmian. Proszę stosować dietę niskotłuszczową, ewentualnie stosować aspirin protect raz dziennie i gasec raz dziennie.

neuron 2012-03-01, 18:49