Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Problemy z ręką, pamięcią i koncentracją oraz epilepsja po udarach mózgu

Problemy z ręką, pamięcią i koncentracją oraz epilepsja po udarach mózgu

Proszę o wyjaśnienie mojego wynikuMR
Zmiany malacyjno-demielinizacyjne tkanki nerwowej prawego płata sciemieniowego oraz skroniowego na wys zakretu skroniowego górnego i środkowego z następczym poszerzeniem prawej komory bocznej.Na granicypromienistości i głowy jadra ogoniastego po stronieprawej widoczny jest obszar o płynowej IS o wymiarach 17x7mm z obecnością metabolików krwi n obwodzie.W odnodze tylnej torebki wew.prawej widać bezsygnałowy obszar o wym 5mmodp.najpewniejhemosyderyjnie.Wistocie białej podkorowej i okołokorowej widoczne sa pojedyncze drobneobszary o podwyższonymls w obrazachT2 zależnych orazT2FLAIR najpewniej o charakterze demiielinizacji wtórnej naczyniopochodnej.Poszerzenie przestrzeniokołonaczyniowych w strukturach głebokich obustronne.Lekarz nie mówi nic konkretnegoRenta czasowa 2lata więc wybieram sie do pracy .Czy ten wynik jest dobry nie czuję się dobrze jestem otępiały nie koncentruje się ,pamięć szwankuje a przytym epilepsja ,której bardzo się boję .leki zazywam regularnie.Na co stać mój organizm czy mam szansę /cwiczę codziennie 1godz/mam 59 lat

Ketul 2011-07-03, 13:40

Wynik badania należy porównać z wcześniejszymi. Wynik nie jest najgorszy. Nie można jednak oceniać samego wyniku, ważne są przede wszystkim objawy kliniczne. Padaczka w Pana przypadku jest wtórna, stąd leczenie nieco utrudnione. Należy skonsultować się jeszcze osobiście z neurologiem.

neuron 2011-07-04, 22:59