Forum neurologiczne » Śpiączka » Preparaty na odleżyny dla osoby w śpiączce

Preparaty na odleżyny dla osoby w śpiączce

Moja mama miała kilka dni temu udar mózgu i od tej pory leży w śpiączce farmakologicznej. Lekarz powiedział, że mama jest całkowicie sparaliżowana i nie daje jej żadnych szans. Ja jednak ufam, że mama wyjdzie z tego. Co powinnam zrobić, żeby nie powstały odleżyny? Jakie preparaty kupić? Czy faktycznie nie ma żadnych szans na jej wybudzenie?














Dabrovska 2011-02-16, 06:48

Należy zakupić specjalny materac przeciwodleżynowy, co 2 godziny zmieniać pozycję ciała, najlepiej alkoholem oklepywać skórę okolic narażonych na ucisk (plecy, pośladki, nogi), dbać o higienę, ważna jest także rehabilitacja. Jeśli chodzi o leczenie to zleca je lekarz, kiedy odleżyny już wystąpią. Na razie proszę stosować się do wcześniejszych wskazówek. Wiele informacji uzyska Pani od pań pielęgniarek.

neuron 2011-02-16, 23:06

Nie wiem kto to radzi nacierac alkoholem miejsca narazone na odlezyny - alkohol wysysza skórę i przyśpiesza powstawanie odleżyn, z doświadczenia wiem,że materac owszem ale tez sa balsamy zabespieczajace powstawaniu odlezynom i na początek proponuję balsam anticubit, oliwka rokitsol, maść z balsamem peruwiańskim, bardzo dobry jest płyn do nacierania,odświeżania całego ciała Pinol.
Natomiast jeśli zauważysz otarcie naskórka w miejscu narażonym na odlezyny polecam pioktaminę w celu zasuszenia ,następnie maść z balsamem peruwiańskim, jest też maść przeciwodlezynowa na receptę - [ robiona w/g receptury]. podaje link apteki w której zaopatruję się w/w środki, http://www.doz.pl/apteka/s0_0-Szukaj?value=p%B3yn+pinol.
na ile bedę mogła to pomogę.poniewaz sama opiekuje się chorym,leżącym już 5 lat i do dziś chory nie ma odlezyn.

Dorota 2011-08-07, 12:31

Odleżyny są jednym z pierwszych i najbardziej kłopotliwych powikłań wynikających z dłuższego pozostawania w bezruchu. W przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych pozostających w łóżku, odleżyny mogą powodować znaczne problemy.
Sudocrem w tym wypadku działa naprawdę skutecznie, pomaga uniknąć odleżyn a także goi już te powstałe.

Luiza 2014-06-20, 21:31