Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Powtarzający się ból głowy a ognisko torbielowe w lewej komorze ciemieniowej

Powtarzający się ból głowy a ognisko torbielowe w lewej komorze ciemieniowej

Od dawna skarżyłam się na powtarzający się ból głowy-zawsze był brak przyczyny.
W kwietniu straciłam widzenie w oku i trafiłam do szpitala.
oto epikryza:,,Pacjentka przyjęta z powodu zakrzepu gałązki skroniowej górnej OL.
Wykonano zabieg witrekomii”.
Rozpoczęto serię badań,między innymi TK
– oto wynik
-,,w dwufazowym badaniu TK mózgowie bez zmian ogniskowych.
– Układ komorowy symetryczny nieposzerzony nieprzemieszczony.
– Rezerwa płynów przymózgowa zachowana.
Brak cech procesu uciskowego i wzmocnień patologicznych,
– Ognisko torbielowe śr.8mm w lewej k.ciemieniowej.
– Poza tym kości mózgoczaszki zmian uciskowych nie wykazują.
Pozostałe badania w normie.
Czy może to być powiązane?
Jak mam interpretować wynik TK ?

Lucyna 2012-08-05, 13:41

Wskazane jest wykonanie angio-CT lub anigio-MR skierowane na oczodoły, doszło u Pani do zakrzepicy naczyń oka lewego. Warto także wykonać badania krzepliwości krwi ewentualnie diagnostykę w kierunku chorób tkanki łącznej. Rozważyć profilakatyczne leczenie.

neuron 2012-08-07, 21:14

Nie uzyskałam odpowiedzi dotyczącej ogniska torbielowatego i ewentualnego powiązania z powstałym zakrzepem,co bardzo mnie niepokoi.
Badania z kontrastem i bez mam za sobą i wszelkie wyniki są – jak to się mówi w normie:CCA-drożne 7,5mmIMT=0,7mm,ICA7-5mm,ECA4,5-4,8mmtętnice kręgowe3,8 i 3,5mm itd.
D dimery 306,9,INR 1,06,
USG tętnic domózgowych w odcinkach ICA I ECA bez zmian przyściennych RICA i LICA-60cm/sek,
RV40cm/sekRI 0,70 LV-30cm/sek.
Jeśliby nie liczyć tego, iż nie widzę na jedno oko i mam coś nieokreślonego w głowie i często ból nie pozwala żyć normalnie to ze mnie jest okaz zdrowia.

Lucyna 2012-08-08, 00:01