Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Poszerzone naczynia o przebiegu cranio-caudalnym wokół trójkąta lkb

Poszerzone naczynia o przebiegu cranio-caudalnym wokół trójkąta lkb

Witam,
kilka dni temu miałam wykonany rezonans magnetyczny głowy celem sprawdzenia aktualnego stanu zdrowia. W 1998 roku przeszłam krwotok podpajęczynówkowy, potem utworzyła się przetoka t-ż, która po jakimś czasie sama *zarosła*. W RM z 2007 roku napisano: *Wokół trójkąta lkb widoczne są drobne poszerzone naczynia o przebiegu cranio-caudalnym*, w obecnym badaniu RM stwierdzono : *obraz opisywanej zmiany położonej bocznie przy trójkącie lkb nie uległ zmianie*.
Problem polega na tym, że mój lekarz jest na długotrwałym zwolnieniu lekarskim i dowiem się dopiero za jakiś miesiąc, jaki jest wynik RM...
Proszę o wytłumaczenie o co chodzi z tymi naczyniami. Długo nie wytrzymam...
Pozdrawiam

Joanna 2010-03-09, 14:22

Na podstawie samego opisu trudno precyzyjnie powiedzieć o co chodzi. W okolicy lewej komory bocznej znajdują się poszerzone naczynia. Nie napisała Pani jaka była przyczyna krwawienia podpajęczynówkowego. Czy był to tętniak? Czy wynikało to z malformacji naczyniowych? Poszerzenie jest najprawdopodobniej z tym związane.

neuron 2010-03-10, 17:22

Niestety do chwili obecnej lekarze nie wiedza co mogło spowodować wylew ... miałam 20 lat, byłam w 5-ym m-cu ciąży i wcześniej byłam okazem zdrowia...
Podejrzewają tętniak...ale nie ma nawet 50% pewności... czym może grozić poszerzenie tych naczyń ??....

Joanna 2010-03-10, 18:08