Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Poszerzona torbielowato przestrzeń podpajęczynówkowa

Poszerzona torbielowato przestrzeń podpajęczynówkowa

Witam! W maju 2009 urodziłam dziecko i wówczas zaczęły się u mnie bóle głowy, zawroty,zachwiania równowagi, uczucie jakby głowa rozsadzana była od środka.. W sierpniu byłam u neurologa i dostałam skierowanie na MR głowy. Na początku marca 2010 miałam badanie, gdzie w wyniku jest opis * w prawej okolicy czołowej obwodowo poszerzona torbielowato przestrzeń pajęczynówkowa o wymiarach 40x11x33mm z odcinkowo zwężoną wewnętrzną blaszką kości pokrywy czaszki*. Boję się, bo nie wiem co to znaczy, a te bóle cały czas się nasilają, od paru tygodni mam czasami tak jakby *przerwy w widzeniu*. Mam dwoje małych dzieci i tym bardziej chciałabym się dowiedzieć co to jest? wizytę u neurologa mam dopiero za miesiąc, a wchwili obecnej nie stać mnie na prywatne leczenie... Bardzo proszę o wszelkie informacje, z góry DZIEKUJE

aga, 27 l. 2010-03-12, 22:27

Jest to torbiel pajęczynówki, czyli nagromadzenie płynu mózgowo-rdzeniowego pomiędzy blaszkami pajęczynówki, powstałych przez rozszczepienie lub zdwojenie opony pajęczej. Zwykle przebiegają bezobjawowo. Ale powiększając się powodują objawy ucisku. W Pani przypadku będzie prawdopodobnie konieczne leczenie zabiegowe.

neuron 2010-03-14, 17:04

A na czym ono polega, czy to jest groźne? Jakie jest ryzyko wystapienia powikłań?

aga,27l. 2010-03-16, 13:33

Technika wykonania zabiegu będzie zależeć od samej klinikii, najlepiej dowiedzieć się gdzie w Pani okolicy można taki zabieg wykonać metodą neuroendoskopii, która polega na wytworzeniu otworu treapanycjnego i wprowadzeniu specjalnego endoskopu. Wytwarza się wówczas połączenie z drogami odpływu płynu mózgowo-rdzeniowego lub usuwa torbiel.

neuron 2010-03-16, 16:54

Czyli to jest zabieg, który najmniej ingeruje w organizm? A może zna Pan/Pani ośrodki,które wykonują zabiegi tą metodą w okolicach Ełku? Z góry Dziękuję za wszelkie informacje.

aga,27l. 2010-03-17, 14:12

Mam torbiel 40x11mm i przy tym silne bole glowy,nie wiem czy jest tu jakis lekarz,ktory moze powiedziec czy to powazne?

monika 2011-06-15, 18:02