Forum neurologiczne » Śpiączka » Poruszanie wszystkimi częściami ciała, otwieranie oczu i napięte mięśnie szyi w śpiączce

Poruszanie wszystkimi częściami ciała, otwieranie oczu i napięte mięśnie szyi w śpiączce

Wypadek po ktorym nie dawano mu wiekrzych sans liczne obrazenia nie moge sie pozbierac co napisac , brat mial stluczenie mozgu udezyl lewa strona czaszki pekla i jakies drobinki wpadly, pojawily sie krwiaki ktore sie wchlaniaja poza tym cala masa innych obrazen , zapadniete pluca ,dneny, zlamania Nie obodzil sie ze spiaczki farmakologicznej ,w trzecim tygodniu po wypadku lezal pod respiratorem bez ruchu, w piatym oddychal sam , a na dzis w 8 porusza wszystkimi czesciami ciala sam przelyka sline , jest w ciaglym ruchu mruzy lub otwiera ozcy mamy wrazenie ze wykonuje pewne polecenia jednak z 2-3 sek. opoznieniem , drrzenia ciala ustapily . Martwi mnie to iz stopy ma obciagniete w dol, ze glowe kieruje w lewa strone , miesnie szyi ma bardzo napiete , ciagle sie poci i chyba w pewnym sesie byl zle prowadzony przez lekarzy na ojomie ,jako tz. zywymartwy, przez dwa tygodnie leczenie bylo oparte na wstepnych badaniach ze szpitala do ktorego trafil bezposredno po wypadku z ktorego po godzinie przewieziono go na ten ojom gdzie jest teraz , mial reke zlamana w kilku miejscach w 5 tym tyg pierwszy raz zoperowana a w 8 smym stwierdzano iz sie nie zrasta ostatnio zapytalismy dlaczego sie nie zrosla to ordynator powiedzial tak*** a niewidza panstwo jak on wierzga ,przecie. ja mu tego nie zrobilem to on sam sobie to robi.**** a jedna z pielegniarek wciska mu pokarm do zoladka przez dren jednym cwierc sekondowym rochem jak by byl zwierzeciem . ale to niema znaczenia zyje i bedzie zyl tylko w jakim stanie jest teraz jest na to jakies okreslenie?

wiem znalazlem a myslalem ze to wszystko wyjatkowe ale jesli mozna cos dodac to poprosze pozdrawiam

Liczylem punkty glas... i wyszlo 7 tylko nierozumiem jednej zeczy bo stopy brata sugeruja odmozdzenie a cale cialo i doktorowie nie pien mozgo 100 % sprawny to czego ma stopy obciagniete?

Pozatym wczoraj przycial sobie warge jak gdyby nie czol bulu i jeszcze w drzewo uderzyl lewa strona glowy i tam sa 2 male krwiaki a jednak najbardziej ruchliwa strone ma prawa i skacze mu tentno jak sie do niego mowi czy dotyka to niewiem????? co o tym myslec

Starszy brat 2011-12-05, 15:06

Należy liczyć się z tym, że stan jest bardzo ciężki. Nie sądzę, aby Pana brat był zaniedbywany na OIOM-ie, operacja została odroczona ze względu na stan chorego. Do zrostu nie dochodzi ze względu na stan, i faktycznie ruchliwość. Zaburzenia ruchu są wynikiem uszkodzenia mózgu pourazowym. To co Pan opisuje jest porażeniem z przeprostem kończyn dolnych, co sugeruje na uszkodzenie mózgu. Trudno wypowiadać się nie widząc pacjenta. Niestety rokowanie nie jest pewne i duże znaczenie ma odpowiednie leczenie objawowe, zapobieganie infekcjom, które mogą zdekompensować chorego.

neuron 2011-12-07, 20:53

Witam. Ja mam podobny problem. Mój chłopak miał wypadek i wlasnie mija 6 tydzien i ma podobne objawy do twojego brata, miał stłuczona prawą półkulę głowy i od niedawna sciska i rusza rękoma i zaczyna ruszać jakby powoli nogami oprócz tego rusza buzią i przełyka. Z każdym dniem sa jakies postępy. Chciałabym się dowiedzieć w jakim stanie jest obecnie twój brat? Czy obudził się już? Proszę o odpowiedz gdyż bardzo się martwie od mojego chłopaka:(

... 2012-01-03, 14:07

Jeśli Pani chłopak jest przytomny i stan się poprawia, oczywiście jest stabilny należy pomyśleć o oddziale rehabilitacyjnym celem polepszania sprawności ruchowej.

neuron 2012-01-04, 22:34

Właśnie chodzi o to że nie jest przytomny juz prawie od 6 tygodni i ciagle jest pod respratorem choc sam juz próbuje oddychać:( Od jakiegos czasu zaciska rece z kazdym dniam robil coraz wieksze postepy, lekko jakby nigami rusza przy laskotaniu do tego rusza buzia, przlyka, czasm ziewa ma zamkniete oczy ale widac jakby nimi ruszal. Lekarze mówią że stłuczenie ktoro mial po prawej stronie zeszlo całkowicie krwiaki tez ogolnie badania ma dobre, mowili tez ze kora nie odczepila sie od mózgu ze nie jest zniszczona po TK głowy tak stwierdzili. Mowią ze nie wiedza co sie tam zniszczylo. Miał rowniez krwawienie podpajeczynowkowe przez co mial wodoglowie 2 tygodnie temu mial zabieg ktory sie udal i powoli opuchlizna zeszla juz prawie calkowicie. Duzo czytalam i boje sie ze moze byc w stanie wegetatywnym bo kilka oznak mi sie zgadza:( Bardzo chciałabym wiedziec jakie sa szanse że obudzi sie i nie bedzie roslinka:( I czy mozliwe jest ze to wodoglowie wplywa na to ze on sie nie budzi?;( bardzo prosze o odpwiedz:(

... 2012-01-05, 15:04

To, że nie jest przytomny jest istotną kwestią. Rokowanie zatem jest niepewne. Skoro brak odpowiadających za stan chorego zmian w badaniach obrazowych. Także taki długi czas wpływa niekorzystnie na rokowanie ze względu na możliwe zakażenia. W takiej sytuacji należy musi pozostać na oddziale intensywnej terapii.

neuron 2012-01-05, 20:17

Czy są szanse że wyjdzie z tego? Chodzi mi głównie o to że nie będzie tzw. roślinką?:( I chciałabym również wiedzieć czy wodogłowie wpływa w jakimś stopniu na jego stan zdrowie, na to że sie nie budzi?:(

... 2012-01-05, 23:37

Tak jak już zostało to napisane, trudno mówić o rokowaniu. Czas działa na niekorzyść. Wodogłowie wpływa niekorzystnie, jeśli dochodzi do ucisku ważnych struktur. W tej kwestii na pewno został poproszony o konsultację neurochirurg, najlepiej dopytać jaki jest wniosek z tej konsultacji, co sugeruje.

neuron 2012-01-06, 11:31

Lekarze nic nie mówią tylko karzą czekać;( Zabieg sie podobno udał i w przyszłym tygodniu ma mieć TK głowy i okaże się jak to tam wszystko działa:( Niestety nie mogę zapytać się neurochirurga o wniosek z konsultacji gdyż zabieg miał w innym szpitalu niż znajduje się obecnie:(

... 2012-01-06, 22:30