Forum neurologiczne » Śpiączka » Poruszanie nogami, robienie min i kręcenie głową w śpiączce

Poruszanie nogami, robienie min i kręcenie głową w śpiączce

Moja babcia 74 lata 5 dni temu trafiła do szpitala na intensywną po pół godzinnej reanimacji, trudno mi określić przez ile nie oddychała bo około 20 minut czekaliśmy na karetkę, na początku myśleliśmy że tylko zasłabła wiec otwarliśmy drzwi od domu żeby przewietrzyć, jednak przestała oddychac. po przewiezieniu jej przez karetkę do szpitala stwierdzono że nie ma krążenia które udało się przywrócić. Babcia nie oddycha samodzielnie jest w śpiączce farmakologicznej lecz dzisiaj lekarz powiedział że powoli odstawiają leki podtrzymująceśpiączkę. Dziś zauważyłam ze babcia kiedy się do niej mówi robi miny, a kiedy dotknęłam ja w stopę zaczęła poruszać nogą tzw. efekt uciekania stóp pojawiły sie tez łzy w kącikach oczu. kiedy ją dotykamy to porusza głową i ciśnienie i puls automatycznie wzrastają. Czy to dobre oznaki? Czy jej mózg funkcjonuje bo lekarze mówią że jest bardzo źle a my nie wiemy już co robic. Proszę o szybką odpowiedź

MAJA 2011-12-29, 19:51

Ja mam podobną sytuację mama 74 lata,też zatrzymanie krążenia nastąpiło w szpitalu więc reanimacja nastąpiła szybko,ale już od tyg nie może się wybudzić po śpiączce farmakologicznej wczoraj neurolog ją obejrzał ,nie reaguje na bodźce więc stwierdzili że nastąpiło duże uszkodzenie mózgu czekamy co dalej dają jej małe szanse mimo że pomoc była błyskawiczna.Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Kasia 2011-12-30, 11:59

Trudno przewidzieć do jakiego uszkodzenia mózgowia doszło w rezultacie niedotlenienia. Na pewno wykonano CT głowy. O rokowaniu można mówić dopiero po kilku dniach obserwacji. Najwięcej informacji można uzyskać od lekarzy prowadzących.

neuron 2012-01-04, 22:21