Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Podróż samolotem przy tętniaku mózgu

Podróż samolotem przy tętniaku mózgu

Witam,
Kilka dni temu otrzymałam wynik z MR głowy....* w badaniu uwidoczniono w okolicy tętnicy łaczącej przedniej prawej bezsygnałowe ognisko o przekroju ok.3,6 mm- tętniak? ...*. Zostało zaproponowane badanie angio-CT głowy.
Ogólnie czuję się dobrze, no może poza tym bólem głowy o średnim natężeniu.
Czy w zwiąku z takim rozpoznaniem mogę wybrać się w podróż samolotem??? Pilnie proszę o odpowiedź. Z góry dzięki














Edi 2012-05-19, 20:36

Tak, jak najbardziej wskazane jest angio-CT. Warto wstrzymać się z wyjazdami do czasu diagnozy i zastosowanego ewentualnie leczenia.

neuron 2012-05-20, 08:58

Witam,

Nawiązując do mojego pierwszego zapytania chciałam przedstawić obecną moją sytuację:
Jestem już po badaniu angio TK, a wynik brzmi: *Badanie nie wykazało obecności tetniaków ani innych malformacji naczyniowych. Prawidłowy obraz tetniczych naczyń wewnatrzczaskowych*.
Z jednej strony powinnam się cieszyć, ale głowa boli mnie nadal (kłujący ból z prawej strony już od ponad m-ca, nierówność źrenic widoczna wieczorem). Boję się, że może lekarz coś przeoczył w trakcie badania. Czytałam, że angio TK czasem nie pokazuje tętniaków mniejszych niż 5 mm. Może powinnam mieć angio MR???
W poniedziałek mam wizytę u neurologa. Proszę o podpowiedź: jakie badanie powinno zostać wykonane, aby ostatecznie wyjasnić te dolegliwości neurologiczne. Będę wdzięczna za odpowiedź.

edi 2012-06-06, 14:04