Forum neurologiczne » Śpiączka » Otwieranie oczu i poruszanie ręką w śpiączce

Otwieranie oczu i poruszanie ręką w śpiączce

Mój tato jest teraz w śpiączce po zatrzymaniu akcji serca wskutek krwawienia z żylaków przełyku. Tato otwiera oczy, ale wydaje się był nieświadomy, nie patrzy na nas, w ogóle nas nie zauważa. Trochę porusza też ręką. Czy tato wróci jeszcze do poprzedniej sprawności?














Asiunia80 2011-05-15, 06:52

Stan jest poważny, w wyniku niewydolności krążenia doszło do niedokrwienia i niedotlenienia mózgu. Należy ustalić stopień ich nasilenia i lokalizację. Na pewno lekarze opiekujący się bezpośrednio Pani tatą będą w stanie udzielić więcej informacji. Do poprzedniej sprawności na pewno nie powróci, ze względu na ubytki neurologiczne i powikłania kardiologiczne.

neuron 2011-05-16, 15:40

Mój tato 18 dni temu, uległ poważnemu wypadkowi. Miał dużego krwiaka podtwardówkowego, operowano go, był w śpiączce farmakologicznej ok. 11 dni. Teraz lekarze mówią ,że jest na etapie *śpiączki patologicznej*, jego reakcja na ból jest wyprostna, otwiera oczy, co chwile ziewa, ale nie poznaje nas, na prośbę nie wykonuje żadnego ruchu. Krwiak został, ale okolo 1,5 cm, jeszcze się nie wchłonął, leczą tatę zachowawczo. Chciałabym się dowiedzieć czy odzyska świadomość. Ile to może potrwać, i czy może być tak, że ta świadomość mu nie wróci nigdy? Nie interesuje mnie jego sprawność, chcę tylko wiedzieć czy wróci mu świadomość, ile to może trwać, jak mam się zachowywać, żeby mu pomóc w powrocie świadomośći :( Proszę o odpowiedź :( Dodam ,że tato ma 73 lata, ale wiecznie jeździ na rowerze, jest *mega wysportowany*, nigdy na nic nie chorował i wiecznie chłonął wiedzę, uwielbiał Einsteina , dniami przesiadywał studiując go :(

Gocha 2011-06-06, 22:06