Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Operacja torbieli lewego płata skroniowego przy atakach epilepsji i bólach głowy

Operacja torbieli lewego płata skroniowego przy atakach epilepsji i bólach głowy

Wykryto u mnie torbiel lewego płata skroniowego (przez przypadek). Byłem już u dwóch neurochirurgów, ale żaden nie chce tego ruszać, bo podobno z tym da się żyć. Nie interesuje ich to, że miałem atak epilepsji. Z zawodu jestem kierowcą. Minął rok, nic się nie dzieje poza bólami głowy. Gdzie mogę się udać, żeby mnie zoperowali?














Pjotr 2011-02-10, 08:47

Operacje neurochirurgiczne wiążą się z dużym ryzykiem, stąd konieczność rozważenia korzyści nad ryzykiem. Jeśli torbiel pajęczynówki jest niewielka to nie ma sensu jej operować, a jedynie pozostawić pod obserwacją. Czy na pewno napad padaczkowy był związany z ową torbielą? Głównym wskazaniem do zabiegu są także dolegliwości, jeśli faktycznie bóle głowy są uciążliwe, a napad padaczkowy jest związany z torbielą, jej wymiary znaczne to należy ją usunąć. Proszę udać się do innego ośrodka, decyzję wydaje neurochirurg po osobistym zbadaniu pacjenta.

neuron 2011-02-10, 21:46