Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Omdlenie na słońcu przy ognisku naczyniopochodnym w mózgu

Omdlenie na słońcu przy ognisku naczyniopochodnym w mózgu

Mam 29 lat,nie mam żadnych objawów takich jak ból głowy,czy zawroty głowy. Raz omdlałem na słońcu i zostałem przewieziony do szpitala z podejrzeniem udaru mózgu.TK nic nie wykazała ,zrobiono mi MR głowy i to jest mój wynik badania : MR głowy: Nadkomorowo w istocie białej pojedyncze drobne hyperintensywne ognisko naczyniopochodne o przekroju 4,5 mm w półkuli lewej i 1 mm w półkuli prawej poza tym tkanka mózgowa o prawidłowej strukturze,bez zmian ogniskowych.Badanie nie uwidoczniło ognisk niedokrwiennych w obrębie mostu .Sekwencja DWI nie uwidoczniła świeżych zmian niedokrwiennych.Okolica siodła tureckiego i katów mostowo móżdżkowych bez zmian.Podwyższenie sygnału w obrębie wyrostków sutkowatych piramid obu kości skroniowych przemawia za zmianami obrzękowo-wysiękowymi.Układ komorowy położony prawidłowo,nieposzerzony.Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie.Konsultacja Nch: MR głowy bez patologii-obraz prawidłowy.Okresowe kontrole w poradni neurologicznej.Jak mam rozumieć wynik tego badania,czy to jest coś poważnego ,skąd wzięły mi się te ogniska w w mózgu czy to może być stwardnienie rozsiane i czy muszę się obawiać o życie ? Proszę o wyjaśnienie mi tego wyniku badań.

Albert 2012-06-30, 15:27