Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Ognisko naczyniopochodne w przednim biegunie torebki zewnętrznej lewej półkóli mózgu

Ognisko naczyniopochodne w przednim biegunie torebki zewnętrznej lewej półkóli mózgu

W obrębie mozgowia nie wykazano obecnosci procesu ekspansywnego. W ZAKRESIE PRZEDNIEGO BIEGUNA TOREBKI ZEWNETRZNEJ LEWEJ POLKOLI MOZGU WIDOCZNE JEST POJEDYNCZE DROBNE 2mm Ognisko o wysokim sygnale w obrazach T2 zaleznych i w sek.Flair niespecyficzne najpewniej naczyniopochodne. Poza tym z.ian ogniskowych w istocie białej mozgowia nie uwidoczniono. Układ komorowy ustawiony jest posrodkowo nieposzerzony. Struktury tylnego dołu czaszki bez zmian. Zgrubienia błony sluzowej w zatokach szczekowych i sitowiu.

mam 29 lat i kompletnie nie wiem o co chodzi w moich wynikach. Prosze o krotka charakterystyke tych wymikow.

Pavlak 2012-04-06, 18:11

Zmiany w zatokach do konsultacji laryngologicznej. Opisana zmiana naczyniopochodna to stara zmiana niedokrwienna. Tak naprawdę nie napisał Pan jakie są objawy, które były by pomocne w diagnostyce.

neuron 2012-04-08, 18:37

Dziekuje za odpowiedz.
objawy które zaobserwowłaem to bardzo czesty ból głowy 20 dni w miesiacu najczęsciej z lewej strony bardziej z tyłu, mam wrazenie ze czasami sa zachwiania równowagi.

PAVLAK 2012-04-11, 10:10

Czy to jest jakies poważne schorzenie ????

PAVLAK 2012-04-11, 10:11