Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Ognisko naczyniopochodne i naczyniak żylny w mózgu

Ognisko naczyniopochodne i naczyniak żylny w mózgu

Proszę o interpretację MR głowy, badanie z kontrastem. Wizytę u specjalisty mam na maj.
Wyniki: W prawej okolicy ciemieniowej poj. drobne ognisko podwyższonego sygnału w T2 najpewniej naczyniopochodne; w lewym płacie ciemieniowym obwodowo szersze naczynie mogące sugerować naczyniaka żylnego do ew weryfikacji w badaniu angio; poza tym zmian ogniskowych w mózgu i w móżdżku nie uwidoczniłem; układ komorowy położony pośrodkowo, nieuciśnięty, nieprzemieszczony, nieposzerzony; kompleksy nerwów VII, VIII nieposzerzone prawidłowo otoczone płynem w obrębie otworów słuchowych; nie uwidoczniłem patologicznego, ogniskowego, wzmocnienia kontrastowego tkanki mózgowej i móżdżku po podaniu paramagnetyku.

Dziękuję.

Urszula 2012-02-01, 21:13

Tak jak w opisie, do weryfikacji zmiany naczyniowej wymagane jest angio-ct. Zmiana naczyniopochodna już opisana - do rozważenia ewentualna diagnostyka przyczynowo-skutkowa (zwężenie tętnic szyjnych, zaburzenia lipidowe, cukrzyca).

neuron 2012-02-11, 16:39