Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Ogniska hiperintensywne i zmiany naczyniopochodne

Ogniska hiperintensywne i zmiany naczyniopochodne

Badanie MR głowy wykonano w sekwencji SE obrazach T1 i T2 zależnych i w sekwencji FLAIR i DWI oraz podaniu środka kontrastowego.

W istocie białej okołokomorowej, na wysokości trzonów komór bocznych, widoczne są pojedyncze, drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zależnych oraz w sekwencji FLAIR o charkterze zmian naczyniopochodnych. Ognisko po stronie lewej jest większe i ma wymiary 0,8 x 0,5 cm.

Poza tym mózgowie i przesrzenie płynowe wewnątrzczaszkowe zmian w badaniu MR nie wykazują.
Obrazy DWI są prawidłowe.

Wcześniejsze objawy przed badaniem:
1 dzień. Błyski (takie migotanie) w prawym oku tak jakby po zewnętrznej stronie oka *rozprzestrzeniały* się pulsacyjne promienie.
2 dzień. Ból głowy (jednej strony) chyba prawej.
3 dzień. Uszła mi krew z nosa (bardzo ciemna) ale od strony gardła. Dziwnie tak jakby gdzieś z wnętrza głowy.

Mam też zaburzenia snu, raz miałem dziwne zawroty głowy jak z pozycji siędzącej przechodzłem do stojącej.

Wydaje mi się też,że mam spóźniony czas reakcji wzroku. Przy szybkim obracaniu głowy.

Mam też spóźnione myślenie oraz długo się zastanawiam nad prostymi rzeczami (ale nie zawsze) Pamieć też odbiega od wcześniejszego poziomu.

Mam też bule szyi w górnej części przy głowie. W trakcie bólu towarzyszy temu też takie *chrupotanie* w mięśniach szyjnych.

Bardzo proszę o opinie.

Paweł Soc 2012-01-31, 12:13

Objawy mogą wskazywać na migerne, klasterowy ból głowy, jaskrę (warto udać się do okulisty), a także zmiany zwyrodnieniowe w odcinku szyjnym kręgosłupa. Zmiany naczyniopochodne powstały na tle niedokrwienia, warto wykluczyć czynniki ryzyka i rozpocząć ewentualne leczenie profilaktyczne.

neuron 2012-02-26, 10:17