Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Odkładanie w czasie zabiegu udrożniania tętnic

Odkładanie w czasie zabiegu udrożniania tętnic

Wczoraj mój tato miał zrobionego dopplera. W badaniu wyszło, że jego główna tętnica jest zablokowana. Neurochirurg powiedział, że zabieg udrożniania tętnic wykonuje radiolog interwencyjny. W naszym szpitalu nie ma jednak radiologii. Ordynator mówi, że tata nie nadaje się do transportu. CO możemy zrobić?














Malenka 2011-01-09, 18:30

Tak, taki zabieg wykonywany jest na radiologii interwencyjnej. Jeżeli pacjent nie nadaje się do transportu to należy w miarę możliwości dążyć do poprawy stanu, aby możliwe było przetransportowanie do odpowiedniego ośrodka.

neuron 2011-01-10, 18:44

?????? Przykro mi ale z tego co napsałaś trudno się zorientować o co chodzi a tym bardziej sugerować co powinnać zrobić. Mogę się tylko domyślać, że nie chodzi u taty o zablokowanie aorty (nazywanej tętnicą główną) a którejś z tętnic szyjnych. Całkowitej niedrożności tętnicy szyjnej nie udrażnia się i stan pacjenta nie ma tu nic do rzeczy. Niemniej jednak, możecie poprosić o doładniejsze wytłumacznie (macie do tego prawo) na czym polega problem medyczny. Myślę, że lekarz prowadzący powie Wam o wiele więcej i będzie to miało o wiele większą wartość merytoryczną, niż czyjekolwiek spekulacje na forum internetowym.

nowak 2011-01-27, 17:49