Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Obszary leukoarajozy i ogniska hiperintensywne a stany astmatyczne

Obszary leukoarajozy i ogniska hiperintensywne a stany astmatyczne

Witam serdecznie. W przeprowadzonym przed 2 miesiącami badaniu MRI głowy stwierdzono drobne ogniska hiperintensywne do 6mm w obrazach T2 i Flair, niecwzmacniające sie po kontraście i obszary leukoarajozy okolokomorowej bardziej wysycone przy tylnych rogach komór bocznych.Wg. 3 radiologów oceniających badania MRI nie jest to obraz SM. Mimo to neurolog,ktory oglądał wynik zlecił wykonanie dokładnych badań PMR w tym ogolne,poziomu IGG i obecności prazkow,poza tym HCV,HIV,Bolrelioza itp.Wszystkie wyniki wyszły dobrze-prazkow brak.Badania neurologiczne w normie,brak odruchow patologicznych Babinskiego i Rossolimo,badania okulistyczne dobre. Wg. neirologa to nie SM.Jedyne moje wcześniejsze dolegliwości,które wg.neurologa mógłby byc przyczyna tych zmian to bardzo silne.trwajace bez przerwy przez kilka tygodni (ostatni 3 miesiące) stany zaostrzeń astmy i ogromne trudności z oddychaniem i zaczerpnieciem powietrza,którym towarzyszy strasznie przyspieszony puls. Ataki astmy trwają od 2005 roku i zdarzają sie 2-4 razy w roku. Moje pytanie to,czy zaostrzenie stanu astmatycznego moze byc przyczyna ognisk hiperintensywnych i obszarów leukoarajozy w mózgu? Dodam,ze jeszcze ze mam 42 lata,do niedawna miałem 40 kg nadwagę i dość wysoki cholesterol.Nie palę,nie piję alkoholu. Jestem człowiekiem znerwicowanym i mam bardzo stresujscą pracę.Zaostrzenia astmy zdarzają sie po infekcjach,zdenerwowaniu i na skutek alergii. Czy silna astma jesT prawdopodobną przyczyną takich zmian? Czy na podstawie powyzszych informacji mozna wykluczyc Sm?dziekuje za odpowiedz.

Grzegorz 2014-01-09, 19:09