Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Obszar ukrwotocznionego stłuczenia na sklepistości a zaburzenia śwadomości, mowy i ruchu

Obszar ukrwotocznionego stłuczenia na sklepistości a zaburzenia śwadomości, mowy i ruchu

Witam
Moja mama (84 lat) cierpi na neuropatię nerwu trójdzielnego po przebytym półpaścu ocznym - leczenie - Gabapentin, i jeszcze inny lek przeciw padaczkowy chyba na literę F ale dokładnej nazwy nie pamietam -ostatnio niestety spadła ze schodów i trafiła do szpitala z rozpoznaniem wstrząśnienia mózgu - w badaniu CT wyczytałam *obszar ukrwotocznionego stłuczenia o śr. ok. 15 mm na sklepistości po str, prawej ze świeżą krwią w rowkach między zakrętami i korze okolicy czołowo-ciemieniowel - niewielka ilość*
Mama jest już w domu ale ma dużę zaburzenia świadomości , lekkie omamy , trudności w mowie i ruchach.
takie objawy - ale w znacznie mniejszym nasileniu miała również po rozpoczęciu leczenie w.w. lekami przeciwpadaczkowymi
Czy możliwe jest żeby obie te sytuacje naniosły się na siebie i powodowały takie silne objawy?
Przed chorobą mam była w 100% sprawna psychicznie i ruchowo- ogólnie okaz zdrowia
Czy mozna spodziewać się ustąpienia tych objawów???

Kasia 2012-08-23, 18:36