Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Niskie ciśnienie po udarze

Niskie ciśnienie po udarze

Witam, moja mama miesiąc temu doznała udaru niedokrwiennego lewostronnego. Na szczęście była szybka reakcja i wyszła z tego bez większych uszczerbków. Nie ma niedowładu z pamięcią na razie tez jest w porządku. Zażywa zocor 20mg oraz polokard 150mg 1 tabletka jednego leku rano a druga wieczorem. Mama nie miała wcześniej ani problemów z ciśnieniem, ani cukrzycy itp. Jendakże od czasu wystepienia udaru ma niskie ciśnienie oscylujące w granicy lekko poniżej 90-100/50-60 mm Hg. Jest zmęczona i sama twierdzi, ze nic jej sie nie chce. Sybko się męczy nawet drobnymi czynnościami. Była na konsultacji u lekarza rodzinnego, który stwierdził że takie cisnienie jest w porzadku a to że sie meczy jest normalne. I że nie ma co wystawiać zadnego zwolnienia bo nic jej nie dolega. Jednak nie jestem przekonana do takiej diagnozy. Moja mama pracuje fizycznie w pensjonacie - nie da rady jezeli nawet pościelenie łóżka ją męczy. Czy wszystko jest normalne i sue ustabilizuje czy jednak mama powinna isc jeszcze na jakaś konsultację do neurologa czy innego specjalisty?

Joanna 2014-01-06, 09:44