Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Niewielkie poszerzenie przestrzeni płynowych podpajęczynówkowych

Niewielkie poszerzenie przestrzeni płynowych podpajęczynówkowych

Dzień dobry miałam tk głowy i takie wyniki:
Badanie przeprowadzono w trybie pilnym, bez wzmocnienia kontrastowego, techniką wielowarstwową spiralną(Toschiba Akuilion 16) w płaszczyznach poprzecznych. Dodatkowo wykonano rekonstrukcje w oknie kostnym. Nia uwidoczniono cech krwawienia wewnątrzczaszkowego. Gęstość tkankowa substancji białej i szarej prawidłowa. Układ komorowy nadnamiotowy prawidłowy do wieku, symetryczny, nieprzemieszczony. Struktury tylnojamowe i komora 4 bez zmian. Niewielkie poszerzenie przestrzeni płynowych podpajęczynówkowych. W obrębie części kostnych ewidentnych zmian pourazowych nie uwidoczniono. Niewielkie zgrubienie śluzówki lewej zatoki szczękowej. Jestem po wypadku wpadła na mnie 90 kg kobieta i boli mnie głowa . Bardzo proszę o pilne rozszyfrowanie i odpowiedź a do neurologa mam dopiero na 2 lipca i bardzo się boję. Dziękuję z góry

BARBARA lat 27 2010-05-23, 18:17

Niewielkie poszerzenie przestrzeni płynowych nie powinno być przyczyną bólu, jeżeli już to krótkotrwałego. Zgrubienie śluzówki zatoki szczękowej może wymagać konsultacji laryngologa (wszystko zależy od charakteru bólu) prawdopodobnie związanego z zapaleniem zatok.

neuron 2010-05-31, 14:43