Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Naczyniak żylny w prawym płacie czołowym

Naczyniak żylny w prawym płacie czołowym

W prawym płacie czołowym po podaniu kontrastu ujawniono malformacje nacvzyniową o typie naczyniaka zylnego widoczne jest nieco szersze odprowadzające naczynie zylne oraz drobne rozgałenzenia w obrebie istoty białej - głowa meduzy .
W istocie białej lewego płata ciemniowego widoczne drobne , ok 3mm , ognisko wzmocnienia po dozylnym srodku-budzące podejrzenie drugiejmalformacji o typie teleangiektazji naczyn włosowatych . Ponadto w lewj półkuli mózgu w istocie białej w przyleganiu do trójkata komory bocznej , widoczna jest nieregularnaprzestrzen płynowa o wym , ok 6x7 mm otoczona bardzo waskim rabkiem gliozy- w pierwszym rzędzie porencefalia.Podnamiotowo w prawej półkuli mózdzku ujawniono pojedyncza ok 4-5 mm strefe podwyzszonego sygnałuw obszarach T2-zaleznych - najpewniej o charakterze niespecyficznej demielinizacji.Pozatym sygnał istoty szarej i białej prawidłowy, bez cech restrykcji dyfuzji i patologicznego wzmocnienia sygnału po dozylnym podaniu srodka kontrastowego.Układ komorowy nieprzemieszczony.Szerokosci układu komorowego i zbiorników przestrzeni podpajeczynówkowej w normie. Nie uwidoczniono cech VII i VII o prawidłowym przebiegu i sygnale. Cechy dtłuszczenia szpiku , najpewniej pozapalne, w obrebie dolnym czesci wyrostków sutkowych kosci skroniowych- wyrazne wieksze po stronie lewej

ADAM 2011-11-23, 12:35

Taki wynik najlepiej osobiście konsultować z neurologiem, ewentualnie neurochirurgiem. Ważne są występujące objawy. Opisano malformacje naczyniowe do rozważenia metoda ich leczenia. Poza tym ognisko demielinizacji do obserwacji.

neuron 2011-11-26, 10:15

Dziekuje za odp. ale czy jest to cos strasznego , bo niebardzo rozumiem , a wizytem mam dopiero na przyszły rok i chciałbym wiedziec na co sie moge przyrotowac , dodam ze miałem kilka lat temu potworne zawroty głowy , a bóle głowy utrymuja sie cały czas i przez to wszytko straciłem słuch w lewym uchu.
pozdrawiam

adam 2011-11-27, 16:19