Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Naczyniak żylny mózgu w prawym płacie ciemieniowym

Naczyniak żylny mózgu w prawym płacie ciemieniowym

Mam pytanie dotyczące moich wyników badań.
W sierpniu miałam wykonywane badanie TK głowy - wynik: zmian nie stwierdzono.
We wrześniu miałam wykonywane EEG - wynik: czynność podstawowa składa się z niskonapięciową czynnością beta przemieszanej obficie z czynnością alfa o częstotliwości 9,5-11,5Hz i amplitudzie 20-35 uV (do 47 uV) w odprowadzeniach tylnych oraz niskonapięciowej czynności w pozostałych odprowadzeniach.
W listopadzie badanie MR głowy z kontrastem - wynik: drobny naczyniak żylny w prawym płacie ciemieniowym, przy rogu tylnym komory bocznej (bez patologicznego wzmocnienia po dożylnym podaniu środka kontrastowego). Poza tym żadnych zmian nie stwierdzono.
Tydzień temu badanie Angiografia MR naczyń mózgowych (bez kontrastu) - wynik: uwidocznione naczynia tętnicze, żyły i zatoki żylne mózgowia zmian patologicznych nie wykazują. Widoczny w badaniu MR głowy naczyniak żylny nie uwidocznił się w badaniu angiograficznym.
I tak się zastanawiam co się stało, że ten naczyniak zniknął (chyba)? 2 miesiące temu był a teraz go nie uwidoczniono. Co mam o tym myśleć? Co powinnam dalej zrobić?
Pozdrawiam

Marzena 2013-01-17, 21:42